Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Maciej Pawliński: Tie breaki świadczą o dużej rywalizacji

Maciej Pawliński: Tie breaki świadczą o dużej rywalizacji

fot. archiwum

Maciej Pawliński, były zawodnik Jadaru, pojawił się w Radomiu, by obserwować rywalizację o awans do PlusLigi między lokalną ekipą a Treflem Gdańsk. Zawodnik podzielił się swoimi wrażeniami z dwumeczu oraz ocenił szanse obu drużyn na zwycięstwo.

Jak oceniasz dwumecz rozegrany w ubiegłym tygodniu w Radomiu?

Maciej Pawliński: – W sobotę był bardzo ciekawy i wyrównany mecz. Wydaje mi się, że za dużo było w nim emocji, o czym świadczą na przykład sędziowskie kartki. Widać, że w niedzielę chłopaki zagrali trochę spokojniej, trzymali nerwy na wodzy i to im zagwarantowało zwycięstwo podczas drugiego spotkania.

Jak myślisz, która z drużyn ma większe szanse na awans do PLS-u?– Oba zespoły są bardzo wyrównane, zarówno pod względem kadrowym jak i organizacyjnym. Myślę, że piąty i zarazem decydujący mecz odbędzie się w Radomiu. Dwa rozegrane tie-breaki w Radomiu świadczą o dużej rywalizacji i podobnych poziomach obydwu drużyn.

Gdyby Jadarowi udało się awansować do PLSu, myślałeś o powrocie do Radomia?

– Nie wiem, jest to ciężkie pytanie. To na pewno nie zależałoby tylko ode mnie. Oczywiście nie mówię nie, ale też nie mówię tak. Na taką decyzję składa się naprawdę wiele czynników.

Co przyczyniło się do tak słabego wyniku twojego obecnego zespołu, Jastrzębia w rozgrywkach ligowych?

– Trudno powiedzieć. Słabo gramy w lidze, a w pucharach za to bardzo dobrze. Nie znamy odpowiedzi na pytanie dlaczego jest tak, a nie inaczej. Być może jedną z przyczyn był system bardzo napiętych rozgrywek. Zdarzały się tygodnie, że więcej spędzaliśmy czasu w podróży niż na treningu.

*Rozmawiał Kamil Górski (RadomSport.pl)

źródło: RadomSport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved