Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > KSZO Ostrowiec Św. będzie sparował z reprezentacją Algierii

KSZO Ostrowiec Św. będzie sparował z reprezentacją Algierii

fot. archiwum

Piąta ekipa I ligi kobiet, AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św., za kilka dni rozegra dwumecz z reprezentacją Algierii. Oprócz tego spotkania, siatkarki z Afryki zmierzą się także z ekipami Stali Mielec oraz Elitesek Skawa AZS UEK Kraków.

Na przełomie kwietnia i maja w Hali Sportowo – Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. dojdzie do niezwykle ciekawej konfrontacji. Piąty zespół ostatniego sezonu w I lidze siatkówki kobiet – AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. – zmierzy się dwukrotnie towarzysko z piętnastym zespołem światowego rankingu, mistrzem Afryki – Algierią. Spotkania rozegrane zostaną 28 kwietnia i 5 maja (godzina 17).

Reprezentacja Algierii przylatuje do Polski na 10-dniowy obóz szkoleniowy, w ramach przygotowań do afrykańskiego czempionatu, który będzie jednocześnie eliminacjami do mistrzostw świata oraz igrzysk olimpijskich w Londynie. Przygotowaniem organizacyjnym obozu zajął się Algierczyk, od kilku lat mieszkający w Mielcu, gdzie goście z Afryki będą miały przygotowaną bazę.

– Moje kontakty z siatkówką są dość rozległe. Znam w polskiej siatkówce chyba wszystkich, od trenerów drużyn ligowych po władze PZPS. Moim dobrym przyjacielem jest pan Jerzy Mróz, prezes Fundacji Huberta Wagnera – mówi o sobie Józef Haym . – Miejsce zgrupowania reprezentacji Algierii zostało wybrane nieprzypadkowo, bowiem siatkówka w Polsce stoi na bardzo wysokim poziomie. Ostrowiec Św., jako jeden z ośrodków, w którym nasz zespół rozegra towarzyskie mecze, wybraliśmy z kilku względów. Po pierwsze zespół AZS WSBiP KSZO liczył się w walce o ekstraklasę, po drugie Ostrowiec Św. ma bardzo ładne obiekty sportowe, a po trzecie jest położony w niedalekiej odległości od Mielca – argumentuje przyjazd reprezentacji Algierii do naszego miasta.Wstęp na oba spotkania towarzyskie AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. z reprezentacją Algierii będzie nieodpłatny.

– Chciałbym, korzystając z okazji, złożyć mieszkańcom Ostrowca Św. oraz prezydentowi miasta najlepsze życzenia z okazji Świąt Wielkiej Nocy i zaprosić kibiców siatkówki na oba mecze – dodaje Józef Haym .

Reprezentacja Algierii oprócz spotkań w Ostrowcu Św. rozegra ponadto mecze w Mielcu z miejscową Stalą (PlusLiga Kobiet) oraz w Krakowie z I-ligowym Eliteski Skawa AZS UEK.

źródło: kszo.info

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved