Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Novotny: Wszyscy zapracowali na mistrzostwo

Jakub Novotny: Wszyscy zapracowali na mistrzostwo

fot. archiwum

Na mistrzostwo zapracował cały zespół. Jestem bardzo szczęśliwy. Wiele osób liczyło, że w końcu wygra inny zespół, niż Skra Bełchatów, jednak nasza drużyna po raz siódmy udowodniła, że jest najmocniejsza w Polsce - mówił szczęśliwy Jakub Novotny.

Przede wszystkim gratuluję zwycięstwa i kolejnego mistrzowskiego tytułu. Jak skomentujesz ten czwartkowy pojedynek?

Jakub Novotny: – Nie pamiętam zbyt wiele z tego meczu. Nie pojawiłem się na parkiecie, całe spotkanie rozegrał Mariusz Wlazły. Wszyscy zagrali bardzo dobrze, na mistrzostwo zapracował cały zespół. Jestem bardzo szczęśliwy. Wiele osób liczyło, że w końcu wygra inny zespół, niż Skra Bełchatów, jednak nasza drużyna po raz siódmy udowodniła, że jest najmocniejsza w Polsce. Kędzierzyn prezentował się w tych spotkaniach bardzo dobrze, było widać, że grają bez presji, ponieważ dla nich finał już był sukcesem. Udanie przyjmowali, zagrywali, z bardzo dobrej strony pokazali się tacy zawodnicy, jak Jurij Gladyr, Michał Ruciak, Idi czy Dominik Witczak. Na szczęście daliśmy radę, wygraliśmy trzy mecze i możemy cieszyć się ze złota.Kibice w Kędzierzynie nie ułatwiali wam dzisiaj gry…

– Tak, ale to normalne, chcieli, aby to ich zespół wygrał. Ja jestem bardzo zadowolony, że przyjechała chyba setka kibiców z Bełchatowa, bardzo nam pomogli. Ogólnie w hali była bardzo fajna atmosfera.

W środę obchodziłeś 32. urodziny. Masz dzisiaj podwójny powód do świętowania.

– Tak, dla mnie to jest najlepszy prezent, jaki mogłem otrzymać. Wczoraj miałem urodziny, wygraliśmy mecz, dzisiaj powtórzyliśmy ten sukces. Jestem mistrzem Polski, być może po raz ostatni w karierze, być może nie, zobaczymy.

Wiesz już gdzie zagrasz w przyszłym sezonie?

– Nie, nie wiem. Nie myślałem o tym jeszcze. Finał, całe play-off’y są tak wyjątkową chwilą, że nie miałem czasu na myślenie o klubach. Zdaję sobie sprawę z tego, że mam trzydzieści dwa lata, nie jestem fizycznie takim zawodnikiem, jakim byłem pięć lat temu. Poczekamy, zobaczymy. Co będzie, to będzie.

Mistrzem Polski zostałeś po raz drugi. Jak się czujesz?

– Jak się czuję? Świetnie! W tym sezonie lepiej się czułem, dużo grałem, starałem się pomóc zespołowi najlepiej jak mogłem, dlatego to mistrzostwo cieszy mnie jeszcze bardziej, niż zeszłoroczne.

Przed tobą wakacje. Jak planujesz je spędzić?

– W kadrze jestem trzecim atakującym, także w tym roku gra w reprezentacji nie będzie tak poważną sprawą, jak wcześniej. Myślę, że dam sobie dwa miesiące wakacji, odpocznę, może pojadę do Hiszpanii. Sezon był bardzo długi, wygraliśmy ponad pięćdziesiąt meczów, więc na pewno odpocznę od siatkówki.

Na koniec jakbyś podsumował nowy system rozgrywek w PlusLidze. Grania było bardzo dużo.

– Za bardzo mi się nie podobał. Na początku wszyscy mówili, że będzie lepiej, ja jednak myślę, że tych meczów było za dużo. Runda zasadnicza ułożyła się dla nas dobrze, mieliśmy szeroką kadrę, ale inne zespoły, jak ZAKSA czy Resovia miały małe kłopoty. Najlepiej było wrócić do systemu z zeszłego roku. Dla mnie, jako zawodnika, byłoby to najlepsze rozwiązanie. Nowy system jest bardziej adresowany do sponsorów.

*Rozmawiała Magdalena Kudzia (PrzegladLigowy.com)

źródło: przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved