Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Wrocławianki wyrównują stan rywalizacji

PlusLiga Kobiet: Wrocławianki wyrównują stan rywalizacji

Siatkarki Impel Gwardii Wrocław, po pięciosetowej walce, pokonały zespół MKS Dąbrowa Górnicza. Dąbrowianki prowadziły 2:0, pozwoliły jednak wyrównać rywalkom, co ostatecznie wykorzystały podopieczne Rafała Błaszczyka.

Tauron MKS od samego początku wybudował sobie pewną przewagę, a wszystko za sprawą niezwykle problematycznej zagrywki Lucie Muhlsteinovej. Wrocławianki przez pierwszą partię nie miały żadnych argumentów na tak znakomitą grę siatkarek z Zagłębia, które praktycznie każdą akcję zamieniały w punkt. Wkrótce gospodynie mogły radować się z pierwszego wysoko wygranego seta.

W inauguracyjnej odsłonie spotkania ekipa gości zdołała ustrzelić zaledwie 16 punktów, a wśród dąbrowskich kibiców obudziły się nadzieje na naprawdę szybkie i bezproblemowe zwycięstwo. Gwardzistki nie zamierzały jednak chować głowy w piasek i w kolejnej partii ich gra wyglądała coraz lepiej. Na drugiej przerwie technicznej przyjezdne mogły poszczycić się pięciopunktową przewagą. Dąbrowianki nie raz jednak wychodziły z tak trudnej sytuacji, toteż sumiennie zaczęły odrabiać straty – doskonale w bloku spisywała się Małgorzata Lis, a po efektownym ataku Joanny Szczurek doszło do remisu po 18. Gra nabrała zdecydowanie rumieńców – obydwie drużyny grały punkt za punkt, jednak w decydującym momencie seta dąbrowianki brylowały w bloku, a na dokładkę Lucie Muhlsteinova dołożyła asa serwisowego. Ta partia również należała do Tauronu MKS.

– Gwardia gra zawsze do końca, nie patrzy, czy jest 2:0 dla nas tylko sumiennie walczy o każdą piłkę – mówiła po wczorajszym meczu Elżbieta Skowrońska. Miała rację – Gwardzistki nie odpuszczały, a trzeci set to heroiczna walka po oby dwóch stronach siatki. Praktycznie przez większą część zespoły grały na przewagi, nikt też nie był w stanie odskoczyć na kilkupunktową przewagę. W samej końcówce emocje sięgnęły zenitu i w hali "Centrum" zrobiło się naprawdę gorąco – zarówno Tauron MKS jak i Impel Gwardia miały kilka piłek setowych w górze. Dąbrowianki były już o krok od zwycięstwa 3:0, jednak w tym jakże nerwowym momencie górą okazały się wrocławianki, a as najlepszej zawodniczki spotkania – Bogumiły Barańskiej , przedłużył losy Gwardzistek w tym spotkaniu.

Stare siatkarskie porzekadło mówi: -kto nie wygrywa 3:0, ten przegrywa 2:3" Doskonale ono oddaje charakter dzisiejszej batalii w Dąbrowie Górniczej. Wrocławianki po jednym wygranym secie miały apetyty na jeszcze więcej. Ich ambitna walka w kolejnej partii zaprocentowała, z kolei dąbrowianki zaczęły popełniać więcej błędów, a w ich grę wkradł się chaos. Nie powtórzyła się historia z wczorajszego spotkania i wrocławianki doprowadziły do tie-breaka. W piątym secie aż do zmiany stron toczyła się równa walka o cenne punkty, jednak potem prym w ataku wiodła Katarzyna Jaszewska i dzięki niej Gwardia odskoczyła na dwupunktową przewagę. Przy stanie 9:12 o czas poprosił trener Tauronu MKS, chcąc odwrócić losy swoich podopiecznych. Niestety, po błędzie Lucie Muhlsteinovej piłkę meczową miały wrocławianki, które wykorzystały ją skutecznie. Tym samym w rozgrywkach fazy play off mamy remis po 1, a rywalizacja przenosi się do Wrocławia.