Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wypowiedzi po meczu Fart Kielce – Pamapol Wieluń

Wypowiedzi po meczu Fart Kielce – Pamapol Wieluń

W trzecim spotkaniu o utrzymanie w PlusLidze, Fart Kielce pokonał 3:1 Pamapol Wielton Wieluń i prowadzi w rywalizacji do czterech zwycięstw 2:1. Oto co po meczu powiedzieli kapitanowie obu drużyn i trener kielczan, Grzegorz Wagner.

Grzegorz Wagner (trener Farta Kielce): – Ciężko nam się układała gra, zwłaszcza przez półtora seta. To dlatego, że drużyna Pamapolu mimo naszej trudnej zagrywki, przyjmowała wszystko bardzo dobrze i bardzo dużo naszych ataków broniła. Od połowy drugiego seta zaczęliśmy grać lepiej. Myślę, że ten drugi set był taki przełomowy, bo ewidentnie drużyna Pamapolu "pękła". Pokazują to wysoko wygrane dwa sety. To był inny mecz niż w Wieluniu, gdzie zagraliśmy bardzo dobre zawody. Dzisiaj popełniliśmy zdecydowanie za dużo błędów. Teraz mamy troszeczkę czasu, aby niektóre te błędy, zwłaszcza takie niewymuszone, poprawić. Zwycięstwo bardzo cieszy, bo ja myślę, że zawodnicy zdawali sobie sprawę, że to może być przełomowy mecz. Musimy postawić teraz następny krok.

Andrzej Stelmach (kapitan Pamapolu Wieluń): – Chciałem pogratulować zespołowi przeciwnemu. Wygrali dzisiaj zasłużenie. Jeśli przegrywamy wygranego seta, prowadzimy dość wysoko i na własne żądanie przegrywamy, to o czym to świadczy… Po takim secie wali się cała gra i w następnych dwóch setach było to widać. Zero walki, zero umiejętności – to nie można wygrać. Od kiedy przyszedł Grzesiek Wagner, Fart nagle zmienił swoje oblicze? Nie wiem… W ciągu trzech dni poustawiał sobie to wszystko… Gratulacje. Będziemy próbować jeszcze walczyć, ale jest bardzo ciężko. Jesteśmy psychicznie rozbici. Nie mogę tego zrozumieć, bo w statystykach w przyjęciu jesteśmy lepsi, w ataku gorsi tylko o 5% – to chyba jest coś nie tak…

Maciej Dobrowolski (kapitan Farta Kielce): – Nie do końca zgadzam się z tym, że Wieluń jest tak bardzo rozbity. Myślę, że jest to trochę kurtuazja ze strony Andrzeja. Wróciliśmy dzisiaj z dalekiej podróży, bo po pierwszym w miarę niezłym secie i przegranej końcówce, w drugim mieliśmy bardzo dużą stratę. Bardzo dobrze zadziałała podwójna zmiana Michała i Janka, która pozwoliła nam wrócić do gry. Bardzo się cieszymy, że z dwoma zwycięstwami jedziemy na święta.

źródło: inf. własna, Radio Planeta Kielce