Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dominik Witczak: Walczymy do samego końca

Dominik Witczak: Walczymy do samego końca

fot. archiwum

Drużyna ZAKSY nie wykorzystała atutu własnej hali i w trzecim meczu finałowym musiała uznać wyższość Skry Bełchatów. - Skra była skuteczna, ale mam nadzieję, że kolejne spotkanie rozstrzygniemy na naszą korzyść - mówi atakujący ZAKSY Dominik Witczak.

ZAKSA nie grała dziś źle, ale to co zaprezentowaliście w tym spotkaniu, nie wystarczyło na rywala?

Dominik Witczak: – Bełchatów prezentował się zdecydowanie lepiej. Sporo krzywdy wyrządzili nam dziś zagrywką. Szczególnie tę mocną odrzucili nas od siatki i tu zaczynały się nasze kłopoty. Mariusz Wlazły serwował bardzo mocno i bardzo precyzyjnie. Do tego dorzucili kilka ważnych bloków i skutecznych obron w polu. Po prostu byli skuteczniejsi i to było widać na parkiecie.

Skra narzuciła wam swój styl gry. Odskakiwała na kilka punktów, a wy goniliście. Byliście już blisko, ale jednak czegoś brakowało?– Dwa sety nam uciekły. W trzecim zaczęliśmy lepiej zagrywać, czasem mocno, a czasem taktycznie. Skończyliśmy dużo trudnych piłek i to dało efekt. W czwartej partii już na początku Skra objęła prowadzenia. Musieliśmy mocno ryzykować, ale nam się to nie opłaciło, bo popełnialiśmy błędy. Wiadomo, że z Bełchatowem trzeba grać na sto procent. Trzeba ryzykować. Nie można im oddać piłki za darmo, bo na pewno to wykorzystają.

Sprawa mistrzowskiego tytułu rozstrzygnie się w czwartek? Czy poczekamy z tym do 28 kwietnia?

– Mam nadzieję, że kolejny mecz zagramy lepiej. Chcemy wygrać to spotkanie, żeby po świętach pojechać do Bełchatowa na decydujący pojedynek. Nie zwieszamy głów, bo walka jeszcze się nie skończyła.

* autor: Grzegorz Łabaj
* więcej w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved