Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: „Farciarze” górą na własnym boisku

PlusLiga: „Farciarze” górą na własnym boisku

W trzecim pojedynku rywalizacji o pozostanie w ekstraklasie siatkarze Farta Kielce w czterech setach pokonali ekipę Pamapolu Wieluń. Wyrównana walka toczyła się tylko w dwóch pierwszych partiach, dwie kolejne odsłony spotkania były popisem "Farciarzy".

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej walki – po skutecznej zagrywce Piotra Łuki na tablicy wyników widniał remis 6:6. Dwie udane kontry dały ekipie Farta prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej (8:6). Jak się okazało nie na długo. Goście nie zamierzali ustępować i po ataku Radosława Rybaka doprowadzili do wyrównania (12:12). Na parkiecie zawrzała wyrównana walka. Po drugim regulaminowym czasie gry inicjatywę przejęli wielunianie, którzy odskoczyli na dwa oczka (18:16). Taki rozwój wypadków wywołał natychmiastową reakcję Grzegorza Wagnera i prośbę o czas. Przerwa przydała się gospodarzom, bowiem po powrocie na parkiet po raz kolejny uzyskali remis (18:18). W końcówce więcej zimnej krwi w ataku zachowali zawodnicy z Wielunia i mimo dobrej gry rywali w obronie, rozstrzygnęli pierwszą partię na swą korzyść (25:23).

Na "dobry" początek drugiej odsłony mocny cios podopiecznych trenera Schuichi Mizuno – silna zagrywka dała im prowadzenie 5:1. "Farciarze" ruszyli do ataku, jednak, dzięki skutecznej grze w ataku i na zagrywce, nadal pierwsze skrzypce zdecydowanie grała ekipa z Wielunia. Na drugim regulaminowym czasie gry oba zespoły wciąż dzielił czteropunktowy dystans (16:12). Wówczas w bloku począł błyszczeć Adam Kamiński, ponadto siatkarze Farta wzmocnili zagrywkę, w efekcie czego błyskawicznie zniwelowali straty. Po udanej akcji Jana Króla doprowadzili do remisu 18:18. Zespół Pamapolu nie był w stanie zatrzymać rozpędzonych kielczan, którzy po asie serwisowym Kamińskiego prowadzili 22:19. Jak wiadomo każda seria ma swój koniec, toteż po pomyłce w ataku Króla wielunianom udało się wyrównać (22:22). Po zaciętej końcówce zwycięstwo kielczan 26:24 przypieczętował Łuka.

W trzecim secie od początku inicjatywa pozostawała w rękach "Farciarzy". Do pierwszej przerwy technicznej wielunianie jeszcze dotrzymywali rywalom kroku (6:8), jednak z akcji na akcję drużyna trenera Wagnera grała coraz lepiej, natomiast siła wieluńskiego ataku słabła. Na drugiej przerwie technicznej kielczanie prowadzili 16:12. Znakomita postawa w bloku pozwalała gospodarzom łatwo i szybko zwiększać przewagę. Pamapol był tylko tłem dla znakomicie grających rywali. Zwycięski punkt dała "Farciarzom" punktowa zagrywka Króla (25:15).

Czwarty akt to powtórka z rozrywki czyli "Fart dyktuje warunki". Zawodnicy trenera Wagnera, dzięki dobrej postawie Xaviera Kapfera w ataku, szybko wyszli na prowadzenie 5:1. na pierwszej przerwie technicznej gospodarze prowadzili 8:2. Po wznowieniu gry wielunianie postawili wszystko na jedną kartę i ostro ruszyli do szturmu. W efekcie zmniejszyli straty do czterech oczek (5:9). Jak się okazało to wszystko na co było ich stać w tym secie. Podopieczni trenera Mizuno popełniając wiele prostych błędów znacznie ułatwiali swym rywalom zadanie. Po udanym ataku Łuki przewaga kielczan osiągnęła dziewięć punktów (20:11). W końcówce wielunianie, wykorzystując rozluźnienie w szeregach "Farciarzy", zdołali nieco poprawić swój dorobek punktowy. Kielecka drużyna po raz drugi zmiażdżyła Pamapol do 15.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został kielecki środkowy Adam Kamiński.

Fart Kielce – Pamapol Wielton Wieluń 3:1
(23:25, 26:24, 25:15, 25:15)

Stan rywalizacji: 2:1 dla Farta Kielce