Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Ljubomir Travica: Była duża szansa na dobry wynik

Ljubomir Travica: Była duża szansa na dobry wynik

fot. archiwum

Po trzech latach pracy, z Resovią żegna się Ljubomir Travica. - Szkoda, że nie będę miał już okazji, aby w przyszłym roku zdobywać z Resovią medali. Życzę powodzenia - mówi szkoleniowiec, który mijający sezon zakończył z brązowym medalem.

Przedsezonowe oczekiwania wobec Resovii były duże. Związane to było ze sporymi wzmocnieniami, które poczyniono przed startem sezonu. Włodarze klubu mierzyli w uczestnictwo w trzech finałach: pucharu Polski, pucharu CEV oraz ligi. Cel ten osiągnęła jednak ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która po dwóch meczach remisuje ze Skrą Bełchatów w walce o złoto. – Żałuję, że nie udało się zagrać w finale PlusLigi. Była naprawdę duża szansa na dobry wynik. Kontuzje czołowych zawodników przed play-off skutecznie utrudniły nam walkę z ZAKSĄ. Takiej sytuacji nikt nie przewidział. Jestem pewien, że gdyby wszyscy nasi siatkarze byli zdrowi, to obecnie gralibyśmy w finale z dużymi szansami na pokonanie Skry, która nie jest w najwyższej dyspozycji. W półfinale Pucharu CEV Sisley rozegrał z nami najlepsze mecze w sezonie. Czasu jednak nikt nie wróci – mówił Ljuboimr Travica.

Szkoleniowiec, współpracę z klubem z Podkarpacia rozpoczął w sezonie 2008.2009 roku. Wtedy to doprowadził zespół do srebrnego medalu, a w kolejnych latach do dwóch brązowych. Ten ostatni zdobył po rozstrzygnięciu w trzech meczach przeciwko AZS-owi Częstochowa. – Trzecie miejsce nie jest najlepsze, ale lepszy medal niż jego brak. Uważam, że mimo nie zrealizowania postawionych przed sobą celów, zrobiliśmy krok do przodu. Są solidne podstawy, aby w przyszłym sezonie zespół przy niewielkich zmianach, sięgnął po upragnione sukcesy – stwierdził Chorwat.

źródło: nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved