Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Ljubo Travica przekazał pałeczkę Andrzejowi Kowalowi

Ljubo Travica przekazał pałeczkę Andrzejowi Kowalowi

fot. Cezary Makarewicz

Zarząd Asseco Resovii Rzeszów na konferencji prasowej uroczyście podziękował dotychczasowemu trenerowi Ljubo Travicy za trzyletnią pracę. Oficjalnie przedstawiono nowego trenera, którym został dotychczasowy asystent Travicy, Andrzej Kowal.

Trzy lata pracy Ljubo Travicy w rzeszowskim klubie zaprocentowały nie tylko medalami w polskiej lidze, lecz także powstaniem drużyny o uznanej pozycji na arenie międzynarodowej. Działacze klubu mocno podkreślali fakt, że praca chorwackiego szkoleniowca nie polegała tylko na prowadzeniu drużyny. – Budowa drużyny to nie tylko pieniądze, ale również (a może przede wszystkim) wiedza. Ljubo przywiózł do Rzeszowa ogromne doświadczenie i wiedzę o tym jak zorganizowane są profesjonalne kluby siatkarskie w krajach zachodnich. Jesteśmy wdzięczni, że nie miał przed nami tajemnic i wszystkie jego doświadczenia mogliśmy wykorzystać w rzeszowskim klubie zarówno w sferze organizacyjnej jak i sportowej. Jesteśmy przekonani, że zaprocentuje to w przyszłości i będziemy mogli cieszyć się z wielu osiągnięć sportowych na arenie polskiej i europejskiej – powiedział Marek Panek, prezes Zarządu Asseco Resovii.

Przypomniano najważniejsze sukcesy sportowe Asseco Resovii w ostatnich trzech sezonach, która raz zdobyła wicemistrzostwo Polski, dwukrotnie brązowy medal MP oraz udanie reprezentowała nas w europejskich pucharach, gdzie przegrywała w finałowych rozgrywkach z późniejszymi zwycięzcami trofeów. Jak przyznają działacze: "Po raz pierwszy od wielu lat Asseco Resovia znów jest uznawana za jednego z faworytów w każdych rozgrywkach, w których bierze udział ".

Nie możemy zapomnieć, że pod wodzą Ljubo Travicy rzeszowska siatkówka po dwudziestu kilku latach wróciła na podium Mistrzostw Polski. Myślę, że za to należy się trenerowi wielkie „dziękuję" od wszystkich sympatyków tej dyscypliny z naszego miasta i okolic. To również dzięki niemu mogliśmy emocjonować się meczami o najwyższą stawkę – podkreśla Bartosz Górski, Wiceprezes Zarządu Asseco Resovii.Dla władz Asseco Resovii najważniejsza jest trwałość klubu i utrzymanie świetności siatkówki w Rzeszowie. – Wszystko to, co zbudował Ljubo, będzie do dyspozycji nowego trenera i nowych zawodników. Cieszymy się, że wspólnie udało nam się zbudować markę drużyny, która jest szanowana w Polsce i w Europie. Dla zawodników z europejskiej czołówki nie jesteśmy klubem anonimowym, a nasze oferty są poważnie przez nich rozpatrywane.

Kluczowym i symbolicznym momentem było przekazanie posady I trenera dotychczasowemu asystentowi – Andrzejowi Kowalowi. Według działaczy klubu chorwacki szkoleniowiec, dzieląc się z nim swym bogatym doświadczeniem, właściwie przygotował go do tej roli. – Od początku zakładaliśmy, że Andrzej przejmie obowiązki pierwszego trenera. Jesteśmy przekonani, że został on we właściwy sposób przygotowany i wierzymy, że podoła wyzwaniu spełniając oczekiwania kibiców, sponsorów i działaczy. Zadaniem Andrzeja jest teraz przygotowanie i realizacja swojej koncepcji budowy zespołu i podobnie jak w przypadku trenera Travicy – zrobimy wszystko, aby mu w tym pomóc.

Klub dał do zrozumienia, że na finał rozmów z obecnymi i nowym zawodnikami przyjdzie jeszcze chwilę poczekać. Obecnie we wszystkich wiodących ligach trwają jeszcze rozgrywki i po ich zakończeniu będzie informował o zrealizowanych transferach.

źródło: inf. własna, resoviassa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved