Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Piotr Gruszka kapitanem reprezentacji

Piotr Gruszka kapitanem reprezentacji

fot. archiwum

Andrea Anastasi, nie czekając na zgrupowanie kadry siatkarzy przed Ligą Światową, wybrał na kapitana najbardziej doświadczonego zawodnika reprezentacji, 34-letniego Piotra Gruszkę. Przekaże tę informację drużynie na pierwszym spotkaniu.

Gruszka, który rozegrał w reprezentacji blisko 400 meczów i jest jej najbardziej doświadczonym siatkarzem, sprawował tę funkcję także za kadencji poprzednich selekcjonerów. Jego wybór jest więc niczym nadzwyczajnym, zwłaszcza że zabraknie w tej imprezie jego kolegów z rocznika 1977, m.in. Pawła Zagumnego i Sebastiana Świderskiego.

Wybór Anastasiego oznacza, że widzi Gruszkę w składzie budowanej przez siebie drużyny. 34-letni wicemistrz świata i mistrz Europy grał w tym sezonie w Halbanku Ankara. W grudniu doznał poważnej kontuzji barku i od tego czasu nie grał w oficjalnych spotkaniach. Kiedy selekcjoner ogłosił powołania, Gruszka wydawał się tym zaskoczony. Wcześniej rozmawiał z Włochem, ustalając warunki współpracy.

Obecnie Gruszka przebywa w Polsce, można go spotkać w halach, gdzie trwa walka o medale PlusLigi. W poniedziałek był w Częstochowie, gdzie oglądał spotkanie tamtejszego AZS z Resovią.Na następny sezon Gruszka prawdopodobnie zostanie w kraju, niewykluczone, że zagra w warszawskiej Politechnice.

 

* Autorem tekstu jest Przemysław Iwańczyk (sport.pl )

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved