Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Daniel Pliński: Chcemy zdobyć złoty medal

Daniel Pliński: Chcemy zdobyć złoty medal

fot. archiwum

W tym roku podopiecznych Jacka Nawrockiego czeka trudne zadanie, jeśli chcą utrzymać dobrą passę i wywalczyć siódmy złoty medal. - To chyba najlepszy finał w historii polskiej siatkówki - przyznał środkowy bełchatowian, Daniel Pliński.

Przed rokiem siatkarze PGE Skry Bełchatów w finale przegrali pierwszy mecz z Jastrzębskim Węglem 2:3, a w drugim wygrali 3:1. Później zanotowali dwa zwycięstwa w Jastrzębiu-Zdroju i zostali mistrzami Polski. Na razie historia się powtarza, bo pierwsze dwa wyniki rywalizacji PGE Skry z ZAKSĄ są takie same. Daniel Pliński, siatkarz PGE Skry, zauważa jednak różnicę – Od razu chyba powiedziałem mojej żonie, że wynik może jest ten sam, ale drużyny są na innym poziomie, finał jest na innym poziomie. Uważam, że to chyba najlepszy finał w historii polskiej siatkówki. Przed patrzeniem w historię przestrzega trener bełchatowskiej drużyny Jacek Nawrocki.W historii można się różnych analogii dopatrywać. Jak tylko ktoś uwierzy w to, że ta historia lubi się powtarzać, to od razu może spakować manatki, podziękować za rywalizację. Historia, żeby się powtórzyła, to trzeba jej przede wszystkim pomóc. Jeżeli nie, to potraktuje nas bardzo ostro – powiedział szkoleniowiec bełchatowian.

Siatkarze Skry zamierzają jednak postarać się o powtórkę z historii. – Oba mecze są ważne. Chcemy zdobyć złoty medal i czy to będzie w czterech, czy w pięciu meczach to nie ma dla nas znaczenia. Najważniejsze jest to, żeby złoty medal zawisł na naszych piersiach, aczkolwiek zdajemy sobie sprawę, że wynik w tej chwili jest otwarty – przyznał Pliński.

Bełchatowianie wyjechali we wtorek do Kędzierzyna-Koźla, gdzie wieczorem mają zaplanowany trening. W środę mistrzów Polski czeka poranny rozruch, a o godz. 18 trzeci mecz finału mistrzostw Polski.źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved