Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Tours zdobywcą Pucharu Francji

Tours zdobywcą Pucharu Francji

Po raz trzeci z rzędu siatkarze Tours VB sięgnęli po puchar Francji. W tegorocznym finale rozgrywanym w niedzielę, podopieczni Erica N'Gapetha pokonali Beauvais 3:0 i zapewnili sobie przepustkę do przyszłorocznej Ligi Mistrzów.

Zdobywcy pucharu Francji mieli trudniejszą drogę do tytułu, gdyż już w ćwierćfinale napotkali na swojej drodze Stade Poitevin, a następnie przyszło im się zmierzyć z piątą drużyną rundy zasadniczej, Rennes Etudiant Club. Oba spotkania wygrali jednak pewnie. Z kolei Beauvais, dla którego turniej był okazją do zmazania plamy po nieudanym sezonie, najpierw w ćwierćfinale wyeliminowało Montpellier, a następnie drugoligowe Chaumont.

(25:21, 17:25, 17:25, 18:25)

Pierwsze akcje finałowego pojedynku zwiastowały, że będzie to emocjonujące widowisko, gdyż zespół z Pikardii zaczął spotkanie z niezwykłą agresją. Jednak to zupełnie nie ruszyło siatkarzy z Tours. Jak zwykle siła ofensywna tego zespołu okazała się porażająca. Niewidoczny w półfinale David Konecny zademonstrował bardzo skuteczną grę, zupełnie jak jego koledzy z ekipy, Earvin N’Gapeth i Bogdan Olteanu. Rafaël Redwitz pierwsze piłki skierował do swojego atakującego, by ten nabrał z powrotem pewności siebie, a potem już angażował wszystkich skrzydłowych, w tym szczególnie sporo było ataków z szóstej strefy. Beauvais próbowało się przeciwstawić tej nawałnicy, grając szybką siatkówkę, bez błędów na zagrywce, z dobrą obroną . W ataku dwoili się i troili Pavel Bartik, Alexandre Gaumont-Casias, Frantz Granvorka, którego doświadczenie okazało się bardzo przydatne. Na próżno.

Po przegranej w pierwszej partii, podopieczni Gabriela Denysa w drugiej bardzo długo byli na prowadzeniu (5:2, 10:6, 20:16), by dać się przegonić dopiero w końcówce. Pavel Bartik kilkakrotnie nadział się na blok przeciwnika i set skończył się wygraną Tours do 20. Rozpędzony mistrz Francji zaczął trzeciego seta od prowadzenia 7:4, ale rywale potrafili odrobić straty, głównie dzięki niezwykle skutecznej grze na kontrze i na zagrywce Alexandra Gaumont-Casias (11:14). Jednak trzykrotni zdobywcy pucharu wiedzieli, jak przycisnąć rywala, kiedy trzeba było i doszło do emocjonującej końcówki seta, z której zwycięsko wyszło Tours.

Tours VB – Beauvais Oise 3:0
(25:23, 25:20, 28:26)