Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Mikko Oivanen: Nie wykluczam powrotu do PlusLigi

Mikko Oivanen: Nie wykluczam powrotu do PlusLigi

fot. archiwum

- Nie wiem jeszcze w jakim klubie będę grać w przyszłym roku. Będę rozważał różne oferty i wszystko jest otwarte na ten moment. Nie wykluczam także powrotu do PlusLigi - mówi były zawodnik Asseco Resovii Rzeszów, Mikko Oivanen.

Jakie masz wrażenia z gry w Belediyesi Stambuł? Chyba przedwcześnie skończyliście sezon odpadając już w ćwierćfinale play-off…

Mikko Oivanen : – Faktycznie, sezon zaczęliśmy bardzo dobrze. Mieliśmy fajną serię zwycięstw, ale potem było już nieco gorzej i nie mogliśmy wrócić do dobrej gry z początku sezonu. Niestety, w ćwierćfinale odpadliśmy z silnym kadrowo Fenerbahce Stambuł.

Grałeś już w lidze tureckiej jeszcze przed przyjściem do Asseco Resovii. Jakie są twoje doświadczenia z tegorocznego sezonu i jak wiele zmieniło się w rozgrywkach w Turcji od czasu, kiedy grałeś tam poprzednim razem.– W tych najsilniejszych zespołach, które liczą się w walce o mistrzostwo jest coraz więcej uznanych zawodników, takich jak np. Miljković, Marshall, czy Agamez. Jeśli jednak chodzi o poziom rozgrywek, to poza wzmocnieniem kadrowym tych najlepszych zespołów, nie zmieniło się wiele. Jest też kilka drużyn słabych, które znacznie odbiegają poziomem od tych z czołówki, co powoduje, że liga nie jest do końca wyrównana. Podobnie było jednak także w PlusLidze, ponieważ te najlepsze zespoły z czołówki były dużo silniejsze od tych z dołu tabeli.

Czy zostajesz w Turcji na kolejny sezon?

– Póki co, nie wiem jeszcze w jakim klubie będę grać w przyszłym roku. Jest jeszcze za wcześnie na takie deklaracje. Będę rozważał różne oferty i wszystko jest otwarte na ten moment. Nie wykluczam także powrotu do PlusLigi, ponieważ bardzo dobrze wspominam pobyt tutaj, a przede wszystkim grę przed liczną publicznością. W Turcji niestety nie mogłem liczyć na taką ilość kibiców, jak na meczach w Rzeszowie. Byłoby fajnie móc znowu zagrać dla polskich kibiców.

Już niebawem rozpocznie się sezon reprezentacyjny. Jesteś w kadrze Finlandii na LŚ, czy zagrasz w tych rozgrywkach w pełnym wymiarze?

– Tak, zamierzam grać w reprezentacji przez całe lato. Sezon w Turcji skończył się dla mnie dość wcześnie i nie był takie wyczerpujący, dlatego powinien być gotowy do gry w LŚ już od początku tych rozgrywek, tym bardziej, że po Lidze Światowej czeka nas pewnie znów okres wakacji. Na pewno nie będzie więc tak, że będę musiał grać w kadrze przez pięć miesięcy bez żadnej przerwy, dlatego powinienem dać radę.

*więcej w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved