Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > ME kadetów: Polacy słabsi od Serbów

ME kadetów: Polacy słabsi od Serbów

Polscy kadeci doznali drugiej porażki w mistrzostwach Europy. Tym razem podopieczni Macieja Zendeła przegrali z rówieśnikami z Serbii 1:3. Ta porażka sprawiła, że biało-czerwoni mają już niewielkie szanse na awans do półfinałów.

Polskim kadetom przyszło się dziś zmierzyć z aktualnymi mistrzami świata, Serbami. Premierowa odsłona spotkania nie napawała optymizmem, podopieczni trenera Zendeła przegrywali na pierwszej przerwie technicznej czterema „oczkami". Działo się tak w głównej mierze za sprawą fatalnej postawy polskich kadetów, popełniających ogromną liczbę błędów własnych (w przekroju całej partii nasi reprezentanci oddali rywalom aż trzynaście „oczek"). Przewaga Serbów na drugiej przerwie technicznej co prawda stopniała do jednego punktu, bardzo szybko jednak po raz kolejny odskoczyli oni Polakom, z zimną krwią wykorzystując pomyłki, nieporozumienia raz po raz pojawiające się w polskim zespole.

Druga partia wyglądała już o niebo lepiej. Gra „zaskoczyła" polskim kadetom. I choć element przyjęcia wciąż pozostawiał wiele do życzenia, to Polacy zaczęli lepiej czytać rozegranie rywali, pięciokrotnie punktując blokiem. Podopieczni Macieja Zendeła poprawili także swą zagrywkę, ani razu jej nie psując, oraz wyeliminowali błędy własne, oddając Serbom jedynie dwa punkty. Mylić zaś zaczęli się rywale, którzy popełnili jedenaście błędów własnych, ułatwiając Polakom zwycięstwo w tej partii.

Trzeci set był bliźniaczo podobny do pierwszego. Polacy nie radzili sobie z kończeniem swych ataków w pierwszej akcji, popełniali masę błędów. Poprawy gry nie przyniosły nawet zmiany, którymi próbował się ratować polski szkoleniowiec. Serbowie zaś grali jak w transie, fenomenalnie spisywał się przede wszystkim Uros Kovacević , który poprowadził swą ekipę do zwycięstwa.

Z wysokiego C rozpoczęli Polacy czwartą odsłonę spotkania, prowadząc w niej już nawet 9:3. Niestety, przy tym stanie seta przebudzili się Serbowie, polscy zawodnicy zaś kompletnie stanęli, nie potrafili skończyć swoich akcji punktem. Bez skrupułów wykorzystali to podopieczni Milana Djuricia , prezentujący się lepiej w każdym elemencie siatkarskiej sztuki oraz, co okazało się być języczkiem u wagi, popełniający bez porównania mniej niewymuszonych błędów własnych.

Polska – Serbia 1:3
(19:25, 25:18, 19:25, 18:25)