Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Podsumowanie drugiego dnia ME kadetów

Podsumowanie drugiego dnia ME kadetów

fot. archiwum

2. dzień MEK przyniósł więcej emocji niż miniony. Trzy spotkania rozstrzygały się w 5 partiach a tylko dwa - w 3. Rosjanie oraz Francuzi, pokonując swych rywali, po raz kolejny udowodnili, iż są faworytami turnieju. Pierwsze zwycięstwa odnieśli Polacy i Ukraińcy.

Francja zapisała dziś na swym koncie drugie zwycięstwo w turnieju, tym razem nad reprezentacją Belgii. „Les Blues" co prawda pokonali swych rywali w trzech partiach, jednak dwa pierwsze sety były niezwykle zacięte i wyrównane, a ich losy rozstrzygały się w grze na przewagi. Francuzi, skutecznie utrudniali życie młodym Belgom, zagrywając ostre, nieprzyjemne floaty. Trudna zagrywka od razu przełożyła się na świetne czytanie gry belgijskiej ekipy, przez podopiecznych trenera Leprovosta. Belgijscy kadeci tanio jednak skóry nie sprzedali, próbując stawić opór swym rywalom. Na nic to się zdało, gdyż Francuzi byli zwyczajnie lepszą ekipą, która zasłużyła na wygraną.

Drugie spotkanie, rozgrywane w ramach grupy I, było zdominowane przez młodych Rosjan, którzy zdeklasowali swych hiszpańskich przeciwników w trzech setach. Pojedynek co prawda lepiej rozpoczęli Hiszpanie, lecz po pierwszej przerwie technicznej podopieczni trenera Kondry zabrali się za odrabianie strat. Wysoki, szczelny blok, z którym zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego nie byli w stanie sobie poradzić, okazał się kluczem do triumfu Rosjan.

Najwięcej emocji przyniosła potyczka Ukraińców z Finami, w której ukraińscy kadeci potrzebowali pięciu partii, by pokonać swych rywali z północy. Dwie pierwsze partie padły łupem naszych wschodnich sąsiadów, którzy w pełni kontrolowali ich przebieg. Trzeci set przyniósł zmianę stanu rzeczy o 180 stopni na korzyść skandynawskiej ekipy. Tie break jednak należał do Ukraińców, którzy odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo w turnieju.Zobacz również:
Wyniki 2. dnia i tabela grupy pierwszej mistrzostw Europy kadetów


Młodzi Grecy kontynuują swoją znakomitą passę, wygrywając z Niemcami w tie breaku. Drużyna z Półwyspu Bałkańskiego, po zwycięstwie w pierwszej partii, polegli dwóch kolejnych. Wszystko za sprawą fantastycznej postawy niemieckich kadetów na siatce. Grecy jednak nie poddali się i powrócili do gry w czwartej odsłonie spotkania. Wczorajsi pogromcy Polaków zdecydowanie poprawili swoją postawę w elemencie bloku, na boisku szalał także Kokkinakis, który poprowadził swą ekipę do tego ważnego zwycięstwa.

Z tarczą z pojedynku Serbia – Bułgaria wyszli młodzi Serbowie, choć nie obyło się to bez trudu. Do triumfu, podobnie jak Grecy, potrzebowali oni pięciu setów. Dwie pierwsze partie padły łupem Bułgarów, którzy grali w nich wyśmienicie. Podopieczni trenera Karagiozova mieli swoje szanse na zwycięstwo zarówno w trzecim secie jak i w czwartym, co dałoby im trzy cenne punkty do tabeli, nie potrafili ich jednak wykorzystać. Serbowie „przebudzili się" w trzeciej odsłonie pojedynku, zwyciężając ją, i kontynuowali swą solidną grę już do końca spotkania. Podopieczni trenera Djuricicia nie tylko zaprezentowali lepszą siatkówkę, ale mieli także więcej szczęścia w kluczowych momentach potyczki od swych rywali.

Pierwsze zwycięstwo w turnieju odniosła polska reprezentacja, rozbijając turecką ekipę w czterech setach. Spotkanie lepiej rozpoczęli Turcy, polscy kadeci jednak szybko poprawili każdy element swojej gry, doprowadzając do wyrównania stanu pojedynku. Gospodarze mistrzostw próbowali w trzecim secie stawić jeszcze opór Polakom, ci jednak z każdą piłką prezentowali się coraz lepiej, bez skrupułów odbierając chęci do gry przeciwnikom. Przełożyło się do na miażdżącą przewagę podopiecznych Macieja Zendeła w czwartej partii.

Zobacz również:
Wyniki 2. dnia i tabela grupy drugiej mistrzostw Europy kadetów

źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved