Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > M. Zawieracz: O 2 wygrane bliżej PlusLigi niż Murowana Goślina

M. Zawieracz: O 2 wygrane bliżej PlusLigi niż Murowana Goślina

- Na razie jesteśmy bliżej PlusLigi Kobiet niż Murowana Goślina - powiedział po drugim wygranym meczu szkoleniowiec PTPS-u Piła, Mirosław Zawieracz. - Dwa zwycięstwa cieszą, ale awans wywalczy ten, kto wygra trzy spotkania - dodał trener pilanek.

W rywalizacji do trzech zwycięstw o mistrzostwo I ligi kobiet PTPS Piła prowadzi z Piecobiogazem Murowana Goślina 2:0. W sobotę pilanki po tie-breaku pokonały beniaminka z zaplecza ekstraklasy, natomiast w niedzielę wygrały już w trzech setach. – W dzisiejszym spotkaniu przede wszystkim było mniej nerwów, a dziewczyny bardziej skupiły się na naszej grze. W większości realizowały założenia taktyczne, które zostały im przekazane na odprawie przedmeczowej, czego niestety zabrakło w pierwszym spotkaniu – komentował Mirosław Zawieracz.Naszą mocną stroną ponownie była gra z kontry. Niestety tego elementu zabrakło w pierwszym pojedynku z Murowaną Gośliną – dodał

Po wygranym przez pilanki pierwszym secie, w drugiej odsłonie meczu ostro do pracy wzięły się siatkarki Jacka Skroka. Zawodniczki z Murowanej Gośliny kilkakrotnie odskakiwały na dwa, trzy punkty, jednak za każdym razem PTPS odrabiał straty. Decydujący o losach spotkania był moment kiedy przy stanie 20:18 dla przyjezdnych na zagrywkę powędrowała Daria Paszek.Daria poszła na zagrywkę i… już nie zeszła – śmiał się szkoleniowiec zespołu z Piły. Młoda przyjmująca gospodarzy zdobyła punkt bezpośrednio z zagrywki, kilka bloków postawiły jej koleżanki i druga odsłona meczu zakończyła się wynikiem 25:20.Cieszy, że w tym fragmencie nie popełniliśmy żadnych błędów. To była radosna siatkówka – z zadowoleniem przyznał Mirosław Zawieracz, którego zespół wygrał także trzeciego seta.

Nie popadamy w huraoptymizm. Zwycięstwo cieszy, ale na chwilę obecną jesteśmy o dwie wygrane bliżej ekstraklasy niż drużyna z Murowanej Gośliny. Mamy świadomość o co gramy, ale do PlusLigi awansuje ten, kto jako pierwszy wygra trzy spotkania. A do tego jeszcze daleka droga – chłodno przyznał szkoleniowiec PTPS-u. – Za dwa tygodnie gramy na boisku przeciwnika, jest trochę czasu, aby wyeliminować błędy. Oczywiście będziemy chcieli wygrać w Murowanej Goślinie i to w pierwszym meczu, ale mamy świadomość klasy rywala. Lekko nie będzie. I jak mówiłem, lepszy okaże się ten, kto jako pierwszy wygra trzy spotkania – zakończył trener Zawieracz.

PTPS Piła – KS Piecobiogaz Murowana Goślina 3:0
(25:18, 25:20, 25:19)

stan rywalizacji 2:0 dla PTPS-u

PTPS: Archangielskaja, Kosmatka, Brown, Martałek, Landi, Krawulska, Wysocka (libero) oraz Paszek
KS Piecobiogaz: Jeromin, Chojnacka, Lubera, Fedorów, Walawender, Strządała, Nowakowska (libero) oraz Malinowska, Dutkiewicz-Raś i Wyrwa