Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > II liga K: Gaudia Trzebnica zagra w I lidze

II liga K: Gaudia Trzebnica zagra w I lidze

fot. archiwum

Siatkarki Gaudii Trzebnica potrzebowały zaledwie trzech setów, aby pokonać Szóstkę Biłgoraj i zapewnić sobie awans do I ligi kobiet. W drugim meczu Turnieju Mistrzyń rozgrywanego w Legionowie, miejscowa Legionovia pokonała 3:0 Jedynkę Aleksandrów Łódzki.

W niedzielne popołudnie na parkiet wybiegły zespoły Szóstki Biłgoraj i Gaudii Trzebnica. Zespoły, które dopiero w trzecim dniu Turnieju Mistrzyń mogły zapewnić sobie awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Siatkarki z Roztocza mogły pozwolić sobie na stratę dwóch setów, podopieczne Jarosława Jeżewskiego musiały to spotkanie wygrać w trzech lub czterech partiach.

Mecz rozpoczął się po myśli Dolnoślązaczek, które po serii zagrywek Judyty Gawlak prowadziły 6:2, jednak Szóstka przy ich „pomocy"zdołała odrobić straty. Gaudianki raziły brakiem skuteczności w ataku, a przy stanie 9:9 ich szkoleniowiec poprosił o czas. Po przerwie trzebniczanki odskoczyły na dwa punkty. Do stanu 19:17 Daria Kundera wspierana przez Paulę Rauch prowadziła korespondencyjny pojedynek z Dagmarą Grajczak. Przy stanie 19:17 mistrzynie grupy 4 mogły powiększyć przewagę, jednak sędziowie odgwizdali im błąd rozegrania. Co nie udało się przy stanie 19:17, udało się przy stanie 20:18, kiedy Dominika Marszałek popisała się blokiem (21:18). Kiedy wydawało się, że to koniec emocji w tej partii, Szóstka po akcjach Rauch i Izabeli Wszoły zmniejszyła straty do jednego punktu (23:22), ale ostatnie dwie akcje należały do Gaudi, która po bloku Marszałek wygrała 25:22.

Także druga partia należała do podopiecznych trenera Jeżewskiego. Gaudia po błędach biłgorajek prowadziła 2:0. Dwupunktowe prowadzenie trzebniczanek utrzymywało się do stanu 8:6. Wówczas zespół siatkarek z Trzebnicy po błędach „Szóstki" zaczął uciekać rywalkom. Przy stanie 17:11 ich przewaga zaczęła gwałtownie topnieć, a przy wyniku 19:17 o czas poprosił szkoleniowiec Gaudi. Kiedy wydawało się, że rozpędzony zespół z Biłgoraja odrobi straty, przebudziła się Marszałek z Magdaleną Balewską, która w niedzielnym meczu zastąpiła Paulinę Eskę. To właśnie przyjmująca drużyny z Dolnego Śląska ustaliła wynik trzeciego seta (25:22).Trzecia odsłona meczu w niczym nie różniła się od wcześniejszych dwóch partii. Oba zespoły prowadziły wyrównaną walkę tylko przez pierwsze cztery akcje. Dalej na boisku dominował zespół z Trzebnicy, który po dwóch asach serwisowych prowadził 18:11. Biłgorajki próbowały odrobić straty, ale skuteczniejsze były w bloku, aniżeli w ataku. Prym w tym elemencie wiosła Gabriela Gasidło, dwukrotnie zatrzymując atakujące Gaudii. Podopieczne Jarosława Jeżewskiego utrzymały kilkupunktową przewagę i to one przy stanie 25:20 zatańczyły „taniec radości".

MVP spotkania wybrano Dominikę Marszałek

Gaudia Trzebnica – Szóstka Biłgoraj 3:0
(25:22, 25:22, 25:20)

Składy zespołów:
Gaudia: Gawlak, Grajczak, Marszałek, Balewska, Boroń, Ślęzak, Kędzia (libero)
Szóstka: Banecka, Chmiel, Rauch, Kundera, Filipowicz, Wszoła, Bębenek (libero) oraz Gasidło i Gorczyca


Po wczorajszej wygranej z Szóstką Biłgoraj, dzięki której legionowianki zapewniły sobie awans do I ligi, podopieczne Wojciecha Lalka zapowiadały, że ostatniego meczu Turnieju Mistrzyń nie zamierzają odpuścić. Jak zapowiedziały, tak też się stało. Już pierwsza partia spotkania, którego stawką było 1. miejsce w imprezie pokazała jak duży potencjał drzemie w drużynie LTS-u. Początkowo walka toczyła się punkt za punkt, ale od stanu 3:2, aleksandrowianki zrobiły przejście dopiero przy wyniku 4:11! Wysoka przewaga cały czas rosła, a świetnie dysponowana w sobotnim spotkaniu Karolina Wiśniewska nie potrafiła znaleźć recepty na szczelny, legionowski blok. W końcówka seta należała do Anny Sołodkowicz, która niemal w pojedynkę doprowadziła do setbola (24:11), a wynik pierwszej odsłony meczu ustaliły Aneta Duda i Kinga Baran blokując Klaudię Martyniak.

Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. Siatkarki z Legionowa bardzo szybko przejęły inicjatywę. Przeciwstawić się im starały Maja Motylewska i Klaudia Martyniak, jednak ich ataki często były podbijane przez Martę Siwkę. Przy stanie 8:6 gospodynie zaczęły uciekać rywalkom. Znów na pierwszy plan wysunęła się Sołodkowicz, punktując zarówno blokiem, zagrywką, jak i w ataku. Po drugiej stronie siatki, przy małej skuteczności swoich skrzydłowych, sprawy we własne ręce próbowała brać Judyta Szulc, ale rozgrywającej Jedynki nie zawsze udało się oszukać legionowski blok. Przy dużej przewadze LTS-u (20:10), Wojciech Lalek zaczął rotować składem. Szansę gry otrzymały zawodniczki, które dotąd miały niewiele okazji do zaprezentowania umiejętności w Turnieju Mistrzyń. Wykorzystała to Aurelia Paługa. Przyjmująca z Aleksandrowa Łódzkiego sprawiała wiele problemów przyjmującym Legionowie (24:16), jednak atak Małgorzaty Lizińczyk zakończył drugiego seta (25:16).

Z wysokiego „C" rozpoczęły trzecią odsłonę meczu legionowianki. Kiedy Małgorzata Skorupa schodziła z pola zagrywki, jej zespół prowadził 5:1, a dobrą passę miejscowych przełamała Ewelina Ryznar. Przy stanie 15:10 przewaga podopiecznych Wojciecha Lalka zaczęła topnieć, a gdy Lizińczyk przy stanie 15:12 została zablokowana, szkoleniowiec LTS-u poprosił o czas. Rozpędzone mistrzynie grupy 2 nie zwalniały tempa i zbliżyły się do miejscowych na jeden punkt (17:16). Wówczas zespół Aleksandra Klimczyka „stanął w miejscu", a do gry wróciły legionowianki odskakując błyskawicznie do stanu 23:16. Mecz atakiem ze skrzydła zakończyła Barbara Bawoł.

MVP spotkania wybrano Martę Siwkę

Legionovia Legionowo – Jedynka Aleksandrów Ł. 3:0
(25:11, 25:16, 25:19)

Zobacz również:
Wyniki turnieju finałowego II ligi kobiet


Najsympatyczniejsze  zawodniczki turnieju:
Marta Kędzia
(Gaudia Trzebnica)
Barbara Bawoł
(Legionovia Legionowo)

Najlepsza rozgrywająca: Katarzyna Boroń (Gaudia Trzebnica)
Najlepsza atakujaca: Anna Sołodkowicz (Legionovia Legionowo)
Najlepsza libero: Marta Siwka (Legionovia Legionowo)
Najlepsza przyjmująca: Karolina Michalkiewicz (Jedynka Aleksanrów Ł.)
MVP turnieju: Kinga Baran (Legionovia Legionowo)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved