Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Aon HotVolleys Wiedeń z brązowym medalem

Aon HotVolleys Wiedeń z brązowym medalem

fot. archiwum

Rozgrywki w większości europejskich krajów wchodzą w decydujące fazy. W Austrii zapadły już ostateczne rozstrzygnięcia, Aon HotVolleys Wiedeń wygrywając z VCA Hypo Niederösterreich zapewnił sobie miejsce na najniższym stopniu podium.

Najbardziej utytułowany klub w Austrii, czyli HotVolleys Wiedeń zakończył tegoroczne występy w rodzimej lidze z brązowym medalem mistrzostw kraju. Dla osiemnastokrotnych mistrzów Austrii i czternastokrotnych zdobywców Pucharu kraju brąz może nie jest spełnieniem marzeń, bo jest to zespół, który w każdym sezonie ma aspiracje mistrzowskie, ale na pewno wzbogaci pokaźną galerię sukcesów zespołu ze stolicy Austrii.

Ekipa prowadzona przez Zorana Nikolicia potrzebowała trzech spotkań, by rozprawić się ze swoimi rywalami, zespołem VCA Hypo Niederösterreich. W pierwszym meczu w Budocenter wiedeńczycy wygrali 3:0, ale w kolejnym spotkaniu, w hali rywala w Amstetten, polegli 1:3. Dopiero trzecie, decydujące o losach rywalizacji starcie HotVolleys rozstrzygnął na swoją korzyść. Kibice w Wiedniu obejrzeli trzy sety, z których pierwszy został pewnie wygrany przez gospodarzy 25:19. Druga i trzecia odsłona były już bardziej zacięte – w drugiej partii VCA Hypo przegrało 29:31, a w trzeciej 27:29.

Najlepiej punktującym zawodnikiem w zespole gospodarzy w tym spotkaniu był Michael Leimer, zdobywca 17 punktów. Tuż za jego plecami uplasował się Kanadyjczyk Justin William Duff (12). Natomiast w ekipie VCA Hypo najwięcej, bo 14 punktów, zdobył Rosjanin Aleksiej Sanko, a także Amerykanin Daniel Kellum (13).źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved