Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Alessandro Chiappini zadowolony z postawy swoich zawodniczek

Alessandro Chiappini zadowolony z postawy swoich zawodniczek

fot. archiwum

- Jestem bardzo zadowolony z rezultatu pierwszego meczu. Zawodniczki podeszły do tego spotkania zgodnie z oczekiwaniami, zaangażowane i skoncentrowane - mówił po pierwszym meczu ze Stalą Mielec trener Trefla Alessandro Chiappini.

Na konferencji prasowej powiedzieli:

Magdalena Sadowska (kapitan Stali): – Gratuluję drużynie z Sopotu. Uważam, że dzisiaj postawiłyśmy się trochę drużynie Atomu. Szkoda czwartego seta, kiedy to była wyrównana gra i dopiero jedno ustawienie, kiedy Dorota Świeniewicz „pogoniła” nas zagrywką, straciliśmy serią punkty i wówczas trudno było nam odrobić straty. Ale to nie koniec, gra w play-off trwa do trzech zwycięstw, jutro gramy kolejny mecz, później rywalizacja przenosi się do Mielca, do naszej hali.

Dorota Świeniewicz (kapitan Trefla): – Dziś do sukcesu doprowadziła nas zagrywka i dobry blok. Tak jak mówiła Magda, to są play-off i tu się gra do trzech zwycięstw. Ja życzę sobie i całej drużynie, abyśmy jutro też wygrały i spokojnie mogły spędzić święta, ale też przetrenować okres, jaki będziemy miały do kolejnego meczu, który będzie w Mielcu. Tam jest trudny teren, specyficzne boisko, gra się ciężko.Andrzej Grabowski (trener Stali): – Obawialiśmy się tego występu w sensie takim, że jest tu duża hala i w fazie zasadniczej nie grało nam się tu dobrze. Chcieliśmy dzisiaj zagrać dobry mecz, tak żebyśmy sami byli usatysfakcjonowani i tak chyba było. Mamy problem z przyjęciem w konkretnych ustawieniach. Jeżeli to poprawimy i nie będziemy tracić seriami punktów, to myślę, że jesteśmy w stanie powalczyć z Atomem. Jestem zadowolony z postawy drużyny, jest to dobry prognostyk na kolejne mecze. Walczymy dalej!

Alessandro Chiappini (trener Atomu): – Jestem bardzo zadowolony z rezultatu pierwszego meczu. Zawodniczki podeszły do tego spotkania zgodnie z oczekiwaniami, zaangażowane i skoncentrowane. Mamy szacunek dla drużyny z Mielca, bo przecież to właśnie u nich w brzydkim stylu przegraliśmy spotkanie. Dlatego tym bardziej zależało nam, aby do tych spotkań play-off przygotować się szczególnie dokładnie. Stal jest zespołem, który sam z siebie popełnia mało błędów. Dzisiaj nasza zagrywka wyglądała dobrze, dobrze zagraliśmy też blokiem, zmuszając w rezultacie rywali właśnie do błędów. Jestem zadowolony z postawy swoich zawodniczek również w ataku.

źródło: Sport24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved