Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME kadetów: Wygrane faworytów, niespodzianka Greków

ME kadetów: Wygrane faworytów, niespodzianka Greków

fot. archiwum

Pierwszy dzień mistrzostw Europy kadetów, rozgrywanych w Ankarze, przyniósł w zasadzie tylko jedną niespodziankę w postaci przegranej polskiej reprezentacji. Swoje mecze otwarcia wygrały zaś ekipy Rosji, Francji, Belgii, Serbii oraz Bułgarii.

W grupie I rywalizują ze sobą drużyny z Hiszpanii, Belgii, Ukrainy, Francji, Finlandii oraz Rosji. W pierwszym spotkaniu zagrali ze sobą młodzi Belgowie oraz Hiszpanie. Mecz lepiej zainaugurowali belgijscy zawodnicy, którzy dominowali w pierwszych dwóch partiach, świetnie spisując się zwłaszcza w elemencie bloku. W trzecim secie siatkarze z Półwyspu Iberyjskiego podjęli walkę, poprawili swoją grę na siatce, przełamując wysoki, silny belgijski blok, czego skutkiem był ich triumf w tej odsłonie spotkania. Czwarty set jednak należał do Belgów, którzy powrócili do swojej fantastycznej gry z pierwszych dwóch partii, w efekcie czego mogli cieszyć się ze zwycięstwa oraz trzech punktów na swym koncie.

W kolejnym meczu spotkały się ze sobą reprezentacje Ukrainy oraz Francji. Zwycięsko z tej potyczki wyszli Francuzi, którzy pokonali swych przeciwników w czterech partiach. Młodych Ukraińców na nawiązanie walki stać było jedynie w premierowej odsłonie spotkania, którą rozstrzygnęli na swoją korzyść. W trzech kolejnych setach brylowali już podopieczni trenera Leprovosta, którzy byli zdecydowanie lepsi od zawodników z Ukrainy. Tak pewnym zwycięstwem Francuzi potwierdzili tylko, że są faworytami do zdobycia tytułu mistrza kontynentu.

Ostatnia potyczka, rozgrywana w ramach grupy I, była niezwykle jednostronnym pojedynkiem. Reprezentacja Rosji zdeklasowała ekipę z Finlandii, pokonując ją wysoko w trzech setach. Młodzi Rosjanie kontrolowali przebieg spotkania od pierwszej piłki. Przeważali oni zdecydowanie na siatce a także popełnili tylko jedenaście błędów własnych, przy dwudziestu dziewięciu Finów, co było kluczowe dla ich zwycięstwa.Zobacz także:
Wyniki grupy pierwszej mistrzostw Europy kadetów


W II grupie spotkania obfitowały już w więcej emocji. W meczu otwarcia zagrały ze sobą reprezentacje Serbii i Niemiec. Młodzi Serbowie potrzebowali aż pięciu setów, by pokonać przeciwników. Podopieczni trenera Djuricicia wydawali się być stremowani, co natychmiast wykorzystali Niemcy, zwyciężając premierową odsłonę spotkania. Kolejne dwie należały już do siatkarzy z Bałkanów, którzy nie do zatrzymania byli w elemencie ataku. Niemieccy zawodnicy nie poddali się jednak tak łatwo, doprowadzili do wyrównania stanu spotkania i tym samym zwycięzcę musiał wyłonić tie break. Serbowie znakomicie czytali grę rywali, ci zaś popełniali zbyt wiele błędów własnych, pozwalając na triumf podopiecznym Milana Djuricicia.

W kolejnym spotkaniu polscy kadeci musieli uznać wyższość Greków. Zawodnicy z Półwyspu Bałkańskiego rozegrali fantastyczne zawody, zaskakując swoją postawą nie tylko faworyzowanych Polaków, ale także kibiców. Greccy kadeci z bardzo dobrej stronie pokazali się w elemencie ataku, bez skrupułów wykorzystali także słabą dyspozycję Polaków, pokonując ich gładko w trzech partiach. Wyróżniającą się postacią w greckiej ekipie był ich kapitan, Kokkinakis. W ostatnim meczu tego dnia Bułgarzy pokonali gospodarzy turnieju, Turków.

Pojedynek obfitował w całe mnóstwo emocji oraz zwrotów akcji, w każdym secie na przemian brylowała inna ekipa, dwa ostatnie należały jednak do podopiecznych Wiktora Karagiozowa. Bułgarzy nadzwyczaj dobrze radzili sobie z czytaniem gry rywali, raz po raz popisując się efektownymi blokami. Turcy, starali się nadrabiać swoje słabości świetną grą w ataku, to jednak nie wystarczyło na znakomicie dziś grających siatkarzy z Bałkanów, którzy okazali się być także bardziej opanowani w przekroju całego spotkania, a zwłaszcza w decydujących momentach tie-breaka.

Zobacz także:
Wyniki grupy drugiej mistrzostw Europy kadetów

źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved