Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Wypadek siatkarek w Brazylii, Sykora w szpitalu

Wypadek siatkarek w Brazylii, Sykora w szpitalu

fot. archiwum

W trakcie podróży zespołu Futuro Volei na półfinałowy mecz rozgrywek brazylijskiej Superligi doszło do wypadku autokaru, którym podróżowały siatkarki Futuro. W wypadku ucierpiała 34-letnia libero z USA - Stacy Sykora, która została przewieziona do szpitala.

Aktualnie najlepsza libero ubiegłorocznych mistrzostw świata rozgrywanych w Japonii dochodzi do zdrowia w szpitalu i jest pod ciągłą obserwacją medyczną. Poza Stacy Sykorą żadna z zawodniczek nie doznała obrażeń, a druga osobą, która ucierpiała w tym incydencie jest klubowy oficjel Lucas Rodrigues.

Federacja Siatkówki w USA podjęła działania w sprawie wypadku Stacy Sykory i poinformowała o stanie zdrowia jej rodzinę – skomentował fakt Doug Beal, członek amerykańskiej Federacji. – Federacja jest także w ścisłym kontakcie z Federacją brazylijską, konsulatem w Brazylii oraz szpitalem, w którym jest hospitalizowana Stacey. Liczymy na to, że Stacey szybko dojdzie do pełni zdrowia, ponieważ jest ona ikoną żeńskiej siatkówki w USA, bardzo ważnym ogniwem kadry i jedną z najbardziej pro-kibicowskich zawodniczek w reprezentacji. Jest kluczową zawodniczką w kontekście gry na Igrzyskach Olimpijskich w 2012 roku – zakończył Beal.

Trener reprezentacji USA, Hugh McCutcheon również odniósł się do wtorkowych wydarzeń. – W imieniu całego sztabu szkoleniowego kadry USA chcę życzyć Stacey szybkiego powrotu do pełni zdrowia. Myślami jesteśmy przy niej. Myślę, że nasza libero otrzymuje wiele wsparcia od rodziny, fanów i koleżanek z drużyny, a także profesjonalną opiekę medyczną zapewnioną przez Federację Brazylii i szpital, w którym się znajduje – podsumował McCutcheon.Stacy Sykora jest bardzo utytułowaną zawodniczką. Amerykanka występowała trzykrotnie na Igrzyskach Olimpijskich, a w 2008 roku w Pekinie z kadra USA wywalczyła srebrny medal. Poza tym ma też na swoim koncie dwa złote medale World Grand Prix (2001 i 2010), wicemistrzostwo świata z 2002 roku, mistrzostwo NORCECA z 2001 i 2003 roku, a także nagrodę dla najlepiej broniącej zawodniczki Igrzysk Olimpijskich w Atenach oraz najlepszej libero mistrzostw świata w Japonii.

W karierze klubowej nie osiągała większych sukcesów. Po 8 latach spędzonych na parkietach włoskiej Serie A1 przeniosła się na rok do rosyjskiego Spartaka Omsk, by po sezonie udać się do słonecznej Brazylii.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved