Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Polscy kadeci w sobotę rozpoczną walkę o medale ME

Polscy kadeci w sobotę rozpoczną walkę o medale ME

fot. archiwum

Reprezentacja polskich kadetów na mistrzostwa Europy jest już w Ankarze. Pierwszy mecz podopieczni trenera Macieja Zendeła rozegrają w sobotę z Grecją. Medalistów poznamy 24 kwietnia. - Lecimy do Turcji pełni nadziei i woli walki - zapewniał selekcjoner.

Jak każdy sportowiec marzymy o medalach i chcemy je zdobyć – powiedział przed odlotem trener Maciej Zendeł. Lecimy do Turcji pełni nadziei i woli walki. Chcemy zwyciężać. Zdajemy sobie sprawę, że pierwsze miesiące tego roku były pomyślne dla polskiej siatkówki. Nasze kluby w europejskich pucharach awansowały wysoko. Nie mielibyśmy nic przeciwko temu, żeby kontynuować dobrą passę.

Podstawowym celem zespołu jest zajęcie miejsce w czołowej szóstce drużyn mistrzotw, które pozwoli na kwalifikację do mistrzostw świata kadetów. Rywalami młodych polskich siatkarzy będą kolejno: Grecja (16.4, 15.30), Turcja (17.4, 18.00), Serbia (18.4, 15.30), Bułgaria (20.4, 13.00) i Niemcy (21.4, 15.30). – Groźnych rywali nie brakuje. Na pewno tradycyjnie silne ekipy przyślą Serbia i Niemcy. W walce o medale liczyć się będą też gospodarze. My na razie koncentrujemy się na pierwszym przeciwniku – Grecji. Następnie będziemy zastanawiać się nad Turkami – dodał trener Maciej Zendeł.

Gospodarze szykują prawdziwe siatkarskie święto. Ten sport nad Bosforem staje się coraz bardziej popularny. Sukcesy kobiecych klubów w mistrzostwach świata i Lidze Mistrzyń przekładają się na wzrost zainteresowania młodych ludzi siatkówką. Coraz więcej chętnych jest do rozpoczęcia treningów. Tureccy kadeci spotkali się na obiedzie z prezydentem federacji swego kraju, który w ten sposób chciał podkreślić wagę jaką przykłada się do tegorocznego czempionatu.Dwanaście uczestniczących zespołów zostało podzielonych na dwie grupy. – Mistrzostwa zostaną rozegrane według innego systemu. Kiedyś grało się w czterech grupach po trzy drużyny w każdej. Wówczas wystarczyło wygrać dwa mecze, jeden w grupie, drugi w kolejnej fazie, żeby awansować do półfinału. Teraz w pierwszej fazie każda drużyna rozegra po pięć meczów. Jest to korzystniejsze od strony szkoleniowej – mówi trener reprezentacji Polski.

W kwalifikacjach Polacy grali w Estonii i w fazie grupowej zajęli drugie miejsce, za Finlandią. Oba zespoły wyeliminowały z ME Włochów.

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved