Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Piecobiogaz na zgrupowaniu w Wałczu przed meczami finałowymi

Piecobiogaz na zgrupowaniu w Wałczu przed meczami finałowymi

fot. archiwum

Siatkarki KS Piecobiogaz przygotowują się do dwumeczu w Pile. Formę przed tymi arcyważnymi spotkaniami zespół Jacka Skroka szlifuje w Wałczu. - Chcieliśmy się troszkę odizolować przed tymi meczami - mówi szkoleniowiec siatkarek z Murowanej Gośliny.

W tej chwili liczy się przecież już tylko konfrontacja z PTPS. Takie zgrupowanie robimy zresztą nie po raz pierwszy. Zawsze przynosiły one oczekiwany efekt, więc wierzę, że tym razem będzie podobnie – przekonuje trener Jacek Skrok. Szkoleniowiec zespołu z Murowanej Gośliny jest pewien, że jego zawodniczki są w stanie ograć pilanki. Nie przywiązuje również zbyt wielkiej wagi do wcześniejszych potyczek z tym zespołem. – W pierwszym meczu ligowym graliśmy w eksperymentalnym składzie. Przegraliśmy, ale były momenty, że to my dyktowaliśmy warunki na parkiecie. O zwycięstwie PTPS zadecydował dopiero tie-break. Dużo słabiej wypadliśmy w rewanżu, w Pile. Tego dnia, przyznaję, rywalki były zdecydowanie lepsze. To już jednak historia – dodaje.

W podobnym tonie wypowiada się również Katarzyna Walawender.Tamten mecz, to był typowy wypadek przy pracy. Nie ma co do niego wracać. Takie spotkanie w naszym wykonaniu na pewno już się nie powtórzy – zapewnia przyjmująca KS Piecobiogaz. Ona również jest przekonana, że beniaminek może sprawić w finale niespodziankę. – W tym sezonie miałyśmy bardzo duże problemy z kontuzjami. Kilka zawodniczek wypadało nam ze składu na dłuższy lub krótszy okres czasu. Teraz wszystko jest już w miarę w porządku. Trener ma do dyspozycji praktycznie komplet zawodniczek. I wreszcie czujemy się na siłach, żeby powalczyć – mówi z wiarą w głosie siatkarka z Murowanej Gośliny.

Pierwsze dwa mecze finałowe odbędą się w sobotę oraz niedzielę w Pile. Sobotnia konfrontacja rozpocznie się o godz. 18.00. Drugi mecz zaplanowano na godz. 11.00. Siatkarki KS Piecobiogaz nie ukrywają, że w tych arcyważnych derbach Wielkopolskich liczą na wsparcie sporej grupy kibiców z Murowanej Gośliny.
We wcześniejszych spotkaniach z Piłą nie pokazałyśmy wszystkiego na co nas tak naprawdę stać. Teraz jesteśmy odpowiednio zmobilizowane, zmotywowane i na pewno będziemy walczyć – zapewnia Dominika Nowakowska.

Jak słyszysz nazwę PTPS Piła to…

To chciałabym zrobić wszystkim tym, którzy w nas nie wierzą na złość i wreszcie ograć tę drużynę.

Finałowe pojedynki nie będą jednak łatwe. To rywalki są faworytkami rywalizacji o awans do ekstraklasy.

W ubiegłym roku zdecydowanym faworytem do awansu był Trefl Sopot, a wszyscy doskonale pamiętamy, jak to się skończyło. Dlaczego więc historia nie miałaby się powtórzyć? Nam przed sezonem także wyznaczono za cel awans do PlusLigi Kobiet. Presja będzie zatem ciążyć na obu drużynach. Myślę jednak, że pod większym ciśnieniem będą grały rywalki. Dla nich porażka w finale byłaby chyba większą katastrofą.

Co będzie największym atutem KS Piecobiogaz w rozpoczynających się w sobotę i niedzielę meczach finałowych w Pile?

Mam nadzieję, że zgranie, które jest zdecydowanie większe obecnie niż w pierwszej części sezonu. Dla nas ogromną motywacją jest także to, że wygrywając w rywalizacji z PTPS kończymy wcześniej sezon. A każda z nas marzy już chyba o odpoczynku (śmiech).

W pierwszym ligowym meczu z PTPS prowadziłyście już 2:0 by przegrać 2:3…

Takie spotkania się zdarzają i nie ma co do nich wracać. We wcześniejszych meczach z Piłą nie pokazałyśmy wszystkiego na co nas tak naprawdę stać. Teraz jesteśmy odpowiednio zmobilizowane, zmotywowane i na pewno będziemy walczyć. To będą zupełnie inne mecze.

Do pojedynków w Pile przygotowujecie się na obozie w Wałczu.

To bardzo dobry pomysł. Będziemy cały czas skupione na sobotnio-niedzielnych spotkaniach. Będzie więc sporo czasu, aby przygotować się do nich zarówno pod względem sportowym, jak i mentalnym oraz taktycznym.

źródło: ks.murowana-goslina.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved