Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Idi: Musimy utrzymać swoją dobrą grę i nie poddawać się

Idi: Musimy utrzymać swoją dobrą grę i nie poddawać się

fot. archiwum

- Kolejny mecz mamy już jutro - pewnie będziemy mieli jakieś kłopoty, ale mam nadzieję, że będziemy potrafili poradzić sobie z tym w czasie gry - mówił Brazylijczyk Idi po zwycięstwie ze Skrą w pierwszym meczu finału PlusLigi.

Poprosiliśmy o kilka słów podsumowania pierwszego meczu finałowego jak i całego sezonu PlusLigi Limę Martinsa Idnera Faustino, „Idiego". Udało się, chociaż  kędzierzyński Klub Kibica nie oddał swojego zawodnika zbyt łatwo. Wspólna pomeczowa feta trwała w restauracji w Hali Energia jeszcze długo po konferencji prasowej.

Mogę porwać kibiciom ich ulubieńca?

Idi:Jasne, ale nie rozmawiajmy po polsku (powiedziane w naszym ojczystym języku). Jeszcze nie. To bardzo, bardzo trudny język!To twój pierwszy sezon w Polsce. Czy spodziewałeś się, że już w pierwszy roku zajdziecie tak daleko i w pierwszy meczu wygracie ze Skrą Bełchatów?

Tak, to mój pierwszy sezon tutaj, ale bardzo dobry sezon! Dla mnie i dla klubu. To duże osiągnięcie, bo wasza, polska liga jest pełna supermocnych drużyn i wcale nie było łatwo znaleźć się tutaj gdzie dziś jesteśmy. A po tym trudnym sezonie, kiedy wygrywasz pierwszy mecz finału – to coś świetnego. Cóż więcej mogę powiedzieć… Czekamy na kolejne mecze!

Eksperci, trenerzy, dziennikarze – wszyscy stawiali ZAKSĘ na przegranej pozycji w konfrontacji ze Skrą. A tu okazało się, że dość, że potrafiliście wygrać, to jeszcze pierwszy mecz! Uciszyliście bełchatowski ul!

Oczywiście, faworytem jest zawsze Bełchatów poprzez historię jaką sobie stworzyli, na którą zapracowali czy przez świetnych graczy jakich mają i całej sytuacji lidze. Nasz zespół jest zbudowany po to by mógł pomieszkać szyki w lidze i zdobyć coś, ugrać coś dobrego i wielkiego, także dzięki świetnych graczom, jakich mamy np. Sebastian Świderski, który aktualnie przecież nie może grać. Ale… nasz zespół przeżywa teraz dobry okres.

Wasi kibice są zachwyceni!

Jak widać! (śmiech)

Czyli decyzja o przyjeździe do Polski, do PlusLigi była dobra? Nie żałujesz jej?

Była perfekcyjna! PlusLiga jest świetna, moim zdaniem jednak z najlepszych w Europie, naprawdę, a ja mam tu wszystko czego potrzebuję do grania.

Mam rozumieć, że podoba ci się w Polsce. Myślisz o dalszej grze w ZAKSIE? W PlusLidze?

Oczywiście! Ja jestem bardzo zainteresowany zostaniem w Polsce! Mój kontrakt jest podpisany na rok – na ten sezon, ale…

Ale? Rozmowy o przedłużeniu kontraktu były już z tobą prowadzone?

Naprawdę chciałbym zostać! W Polsce, w Kędzierzynie. Na razie jednak nie mogę powiedzieć nic więcej, nic wiążącego… Myślę, że więcej dowiem się po zakończeniu sezonu.

Jak to z boiska wyglądało dzisiaj.

Przegraliśmy parę głupich sytuacji, oddaliśmy parę łatwych punktów czy mieliśmy trochę przestojów, ale myślę, że jeśli wyeliminujemy te problemy, będziemy lepsi, bardziej perfekcyjni. A w siatkówce wygrywa ten który jest bliżej perfekcji. W każdym meczu masz coś do poprawienia. Kolejny mecz mamy już jutro – pewnie będziemy mieli jakieś kłopoty, ale mam nadzieję, że będziemy potrafili poradzić sobie z tym w czasie gry.

Planujecie jakąś specjalną taktykę na jutrzejsze spotkanie?

Nie, nie. Myślę, że musimy po prostu utrzymać swoją dobrą grę i nigdy się nie poddawać!

ZAKSA zostanie mistrzem Polski?

Mam nadzieję, że tak! (uśmiech)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved