Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Według Faktu Alojzy Świderek zastapi Jerzego Matlaka

Według Faktu Alojzy Świderek zastapi Jerzego Matlaka

fot. archiwum

W środowisku siatkarskim coraz głośniej mówi się o tym, że Jerzy Matlak przestanie być szkoleniowcem reprezentacji kobiet. Potwierdzają to działacze PZPS. - Do końca miesiąca będziemy chcieli ustalić z trenerem Matlakiem wszystkie szczegóły - mówią.

Ja z tymi plotkami nie wychodzę, przyznaję, że mam kłopoty osobiste, ale nie zamierzam się zwalniać… – mówił przy okazji turnieju finałowego Pucharu Polski siatkarek selekcjoner reprezentacji, Jerzy Matlak. Trener siatkarek niedawno przedstawił plan przygotowań kadry na ten sezon. Rozmawiał też ze swoimi współpracownikami. – Chciałbym przede wszystkim zbudować drużynę, bo na razie zanosi się na to, że na pierwszym zgrupowaniu zabraknie wielu siatkarek – mówił Matlak.

Jeśli wierzyć działaczom, to nie będzie też Matlaka. Szefowie PZPS zamierzają przekonać selekcjonera, by złożył rezygnację. Jego następcą ma według dziennika Fakt zostać Alojzy Świderek. Poprzednio był on asystentem Raula Lozano w reprezentacji siatkarzy w latach 2004-08. Wcześniej asystował Andrzejowi Niemczykowi, gdy ten zdobywał mistrzostwo Europy z siatkarkami.

Zamiana Matlaka na Świderka prawdopodobnie oznaczałaby powrót do reprezentacji Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty. W ubiegłym roku nie dostała ona powołania do kadry i krytycznie wypowiedziała się o metodach treningowych Matlaka, zamykając sobie drzwi do jego kadry. Bez względu na to, kto będzie szkoleniowcem, jest również szansa powrotu do kadry Małgorzaty Glinki-Mogentale. – Glinki na pewno nie będzie w mistrzostwach Europy, ale być może pomoże nam w Pucharze Świata. Temat jest otwarty – zdradza Matlak.Puchar Świata będzie pierwszą imprezą, z której można wywalczyć awans do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Polki mają zagwarantowaną „dziką kartę” do PŚ. Warto więc zebrać jak najmocniejszy skład na tę imprezę. Glinka bardzo by się przydała. Wprawdzie na początku roku twierdziła, że nie myśli o reprezentacji, ale podobnie mówiła w ubiegłym roku, a potem dała się przekonać Matlakowi do powrotu do kadry. Była liderką polskiego zespołu podczas mistrzostw świata. – Warto było zagrać w mistrzostwach świata – mówiła niedawno Glinka. – Siatkówka nadal mnie cieszy. Jestem zadowolona z gry w Stambule, ale jeszcze nie wiem, czy zostanę tu na przyszły sezon.

Glinka ma sporo ofert z różnych klubów, myśli też o Pucharze Świata i przyszłorocznych igrzyskach. – Jeśli będzie szansa zagrać w Londynie i trener będzie mnie widział w składzie, a zdrowie mi pozwoli, to nie wykluczam gry w reprezentacji – dodaje Glinka.

źródło: Fakt

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved