Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > W Legionowie powalczą o I ligę

W Legionowie powalczą o I ligę

fot. archiwum

W najbliższy piątek rozpocznie się turniej finałowy o awans do I ligi, w którym zmierzą się zwyciężczynie czterech grup II ligi. Gospodarzem trzydniowych zawodów - turnieju mistrzyń drugiej ligi kobiet jest Legionovia Legionowo.

Podopieczne Wojciecha Lalka są zdecydowanymi faworytkami do zwycięstwa w całym turnieju. O składzie czy budżecie, jakim dysponuje Legionovia mógłby pomarzyć niejeden zespół, grający w wyższej klasie rozgrywkowej. W Legionowie jednak nikt nawet nie ukrywa, że awans do I ligi wcale nie jest celem nadrzędnym, a jedynie pierwszym krokiem w drodze do PlusLigi Kobiet. Siatkarki z Mazowsza udowodniły to w rozgrywkach grupy 3. W rundzie zasadniczej zdemolowały wręcz swoje rywalki, wygrywając wszystkie mecze za trzy punkty, tracąc w 16 spotkaniach zaledwie dwa sety. Jeszcze łatwiejszą przeprawę legionowianki miały w play-offach, bowiem ani Orzeł Elbląg, ani Politechnika Radomska nie urwały podopiecznym Wojciecha Lalka choćby partii.

Obok Legionovii drugim faworytem do awansu wydaje się być Jedynka Aleksandrów Łódzki. Prowadzony przez Aleksandra Klimczyka zespół w rundzie zasadniczej poległ tylko raz. Sposób na aleksandrowianki znalazły jedynie młode zawodniczki Pałacu II Bydgoszcz, wygrywając przed własną publicznością 3:2. W play-offach mistrzynie Polski juniorek urwały siatkarkom z województwa łódzkiego zaledwie dwa sety i to podopieczne Aleksandra Klimczyka cieszyły się z pierwszego miejsca w grupie 1.

Zarówno dla Legionovii, jak i Jedynki awans na zaplecze ekstraklasy jest sprawą priorytetową, bowiem drużyny te przed rokiem opuściły grono pierwszoligowców. Oba zespoły w tym sezonie spotkały się ze sobą dwukrotnie. Za każdym razem zdecydowanie lepsze okazywały się siatkarki z Mazowsza i to one przystępują do turnieju finałowego w roli faworyta.Trzeci sezon z rzędu o awans do I ligi bić się będą zawodniczki Szóstki Biłgoraj. Przed rokiem lepsze od siatkarek z województwa lubelskiego okazały się ekipy AZS Skawa UE Kraków oraz Piecobiogaz Murowana Goślina, natomiast dwa lata temu biłgorajanki w turnieju finałowym zajęły dopiero czwarte miejsce. To czy w przypadku siatkarek z Lubelszczyzny sprawdzi się powiedzenie "do trzech razy sztuka" okaże się zapewne dopiero w niedzielę, bowiem pierwsze dwa pojedynki biłgorajanki stoczą odpowiednio z Jedynką i Legionovią.

Na straconej pozycji nie stoją zwyciężczynie grupy 2. Wprawdzie spośród czterech finalistek siatkarki Gaudii Trzebnica przegrały najwięcej spotkań w rundzie zasadniczej (trzy), to jednak przez play-offy przeszły jak burza, tracąc w sześciu meczach zaledwie dwa sety. W sezonie 2006/2007 zawodniczki z Dolnego Śląska zajęły szóste miejsce, lecz z każdym rokiem plasowały się coraz wyżej.

Niewątpliwym faworytem do zwycięstwa w całym turnieju jest Legionovia, lecz promocję do I ligi uzyskają również drugi i trzeci zespół. Każda z drużyn pewnie wygrała swoją grupę, tak więc o końcowym wyniku na pewno decydować będzie przygotowanie fizyczne zawodniczek, jak również dyspozycja w danym dniu. Nie od dziś wiadomo, że "kobieta zmienną jest", a mecze z udziałem żeńskich ekip, nawet na najwyższym poziomie, niejednokrotnie to udowodniły.

Konsekwentnie pracowałyśmy cały sezon w taki sposób, aby szczyt formy fizycznej i psychicznej przyszedł właśnie teraz. Rola faworyta jest z nami od początku sezonu, także do tego się już przyzwyczaiłyśmy. Na pewno na turnieju będą bardzo dobre zespoły, są to w końcu mistrzowie swoich grup. My jednak znamy swoją wartość i wiemy doskonale na co nas stać i nie obawiamy się tych zawodów. Mamy zamiar przy ostatnim gwizdku sędziowskim cieszyć się z awansu – deklaruje rozgrywająca Legionovii Kinga Baran.Wydaje mi się, że Aleksandrów jest bardzo silnym zespołem, ale nie lekceważymy nikogo. Mamy szacunek do pracy, jaką wykonały nasze rywalki w tym sezonie. Tyle, że to nic nie zmienia. Chcemy awansować i tyle – dodaje.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved