Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Idi: Na papierze to oni są najmocniejsi

Idi: Na papierze to oni są najmocniejsi

fot. archiwum

W środę po ośmiu latach znów siatkarze z Kędzierzyna-Koźla staną do finałowej rywalizacji o złoty medal mistrzostw Polski. - Nie wiedziałem, że zespół aż tak długo czekał na finał - mówi brazylijski przyjmujący ZAKSY, Idner Faustino Lima Martins - Idi.

Nie wiedziałem, że mój zespół aż tak długo czekał na finał – mówi Brazylijczyk Idi.Słyszałem jedynie, że w ostatnich dwóch sezonach ZAKSA nie mogła przebrnąć przez półfinał, a na jej drodze do medalu stała właśnie Resovia. Teraz w końcu to był właściwy moment na to, żebyśmy byli górą i pokonali Rzeszów w walce o medale. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę uczestniczyć w tym historycznym momencie dla klubu.

Czy jesteście w stanie pokonać Skrę, która już siódmy rok z rzędu dominuje na polskich parkietach?

Idi:Na pewno na papierze to oni są najmocniejszym zespołem PlusLigi. Zasługuję na duży szacunek za to, co osiągnęli do tej pory i jak grają w tym sezonie. My jednak nie zadowalamy się samym awansem do finału, tylko chcemy do wygrać.Czy podobnie jak Georg Grozer, masz w pamięci mecze twojej byłej drużyny, Vfb Friedrichshafen, która jeszcze nie tak dawno miała patent na Skrę i regularnie ogrywała bełchatowian w Lidze Mistrzów?

Oczywiście, że tak. Pokonaliśmy Skrę chyba z 5, czy 6 razy. Dysponowaliśmy wtedy naprawdę fajną i zgraną drużyną. W tym roku razem z Georgiem nie mogliśmy się pogodzić z tym, że nasze obecne zespoły nie mogą sobie poradzić ze Skrą. Ze względu na niedawne zwycięstwa dla nas to była swego rodzaju niespodzianka, żeby przegrywać z Bełchatowem. Mam nadzieję, że w finale przyjdzie ten właściwy moment dla ZAKSY żeby znaleźć sposób na Skrę tym bardziej, że już kilka razy byliśmy bardzo blisko tego, żeby z nimi zwyciężyć. Nasz zespół jest teraz dobrze usposobiony i przygotowany do walki ze Skrą. Myślę, że stać na fajną walkę w finale i jesteśmy drużyną, która może zagrozić bełchatowianom.

Więcej w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved