Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Superior League: Bethania De La Cruz i jej 56 asów

Superior League: Bethania De La Cruz i jej 56 asów

fot. archiwum

Siatkarze i siatkarki grają, a statystycy liczą, liczą i liczą... W miniony weekend miała miejsce ciekawostka statystyczna w lidze portorykańskiej. Dominikanka Bethania De La Cruz ustaliła nowy rekord asów serwisowych w jedynym sezonie w Superior League.

Grająca w zespole ligi portorykańskiej Caguas, dominikanka Bethania De La Cruz zdobyła w ubiegłym tygodniu 22 punkty i zaserwowała cztery asy w wygranym 3:1 pojedynku z Mayaguez. Poprawiła tym samym stary rekord portorykanki Elaine Lopez z 1995 roku, która zaserwowała wówczas 50 asów w sezonie.

Środkowa Caguas poprawiła swój rekord w kolejnym meczu ligowym z Ponce, który jej zespół również wygrał 3:1. De La Cruz zdobyła w tym spotkaniu 18 punktów i dołożyła kolejne 5 asów. Tym samym poprawiła swój wynik i obecnie rekord wynosi 56 asów serwisowych w sezonie.

De La Cruz, która przewodzi w lidze portorykańskiej pod względem ilości zdobytych punktów (384 w 76 setach, w których zagrała) jest najpoważniejszą kandydatką do zdobycia tytułu MVP Superior League w bieżącym sezonie. Jej drużyna zajmuje obecnie pierwsze miejsce w tabeli. Siatkarki Caguas mają na swoim koncie 19 zwycięstw i zaledwie 2 porażki.źródło: inf. własna, womensportreport.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved