Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Ljubo Travica: Nie szukam żadnych usprawiedliwień

Ljubo Travica: Nie szukam żadnych usprawiedliwień

fot. archiwum

- Za wynik odpowiedzialny jest trener. Dlatego biorę na siebie całą odpowiedzialność. Na szczegółową analizę przyjdzie jeszcze czas, ale może zbyt zaryzykowałem, biorąc młodego rozgrywającego - mówi Ljubo Travica, trener Resovii Rzeszów.

Od początku sezonu nie szło nam. Źle rozpoczęliśmy, jeszcze gorzej skończyliśmy. Prześladował nas pech. Pamiętamy duże problemy, jakie prześladowały nas już w okresie przygotowań. Podczas rozgrywek naszych zawodników także dopadały kontuzje. Przed play-off kontuzjowani zostali Alek Achrem i Georg Grozer, dwóch naszych najważniejszych siatkarzy. Po kilku treningach trudno oczekiwać, aby ich forma była najwyższa – mówi szkoleniowiec siatkarzy Resovii, Ljubo Travica.Taki jest sport. Możesz mieć podczas sezonu najlepsze wyniki, ale koniec może zniweczyć całą pracę, cały wysiłek drużyny i twój. Nic nie wyszło, jak trzeba, jak sobie to wyobrażałem. To już historia. Nie ma finału, nie ma nic. To moja wina. Nie szukam żadnych usprawiedliwień. Może zbyt zaryzykowałem, biorąc młodego rozgrywającego, ale gdzie indziej takie rozwiązania sprawdziły się. To jest tylko gdybanie. Przez plagę kontuzji nie można było realizować planów i założeń.

Po przegranym półfinale z ZAKSĄ rzeszowian czekają teraz mecze o brązowy medal mistrzostw Polski z AZS Częstochowa. – Oczywiście. Musimy ten medal zdobyć. Trzeba się skoncentrować, zmobilizować i pokonać Częstochowę, co wcale nie będzie łatwe. Zdobycie trzeciego miejsca jest dla nas wszystkich bardzo ważne – mówi Travica. – Musimy koniecznie wygrać batalię o trzecie miejsce. Potem zobaczymy, co będzie dalej.

Więcej w serwisie nowiny24.plźródło: nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved