Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Agnieszka Śrutowska: Udało się przełamać niemoc w Pucharze Polski

Agnieszka Śrutowska: Udało się przełamać niemoc w Pucharze Polski

fot. archiwum

W minioną niedzielę, siatkarki Muszynianki Muszyna zdobyły Puchar Polski. Agnieszka Śrutowska jest jedną z tych zawodniczek, która pamięta dwa poprzednie, przegrane finały. Jak sama mówi, po raz kolejny sprawdziło się powiedzenie "do trzech razy sztuka".

W ciągu czterech lat byłyśmy dwa razy w finale, a teraz wreszcie wygrałyśmy ten finał. Może to było takie przysłowiowe "do trzech razy sztuka"? To był jeden z głównych celów, jakie postawiono nam w tym sezonie – mówiła po zakończeniu meczu z BKS-em rozgrywająca wicemistrzyń Polski. – Udało się przełamać tę niemoc w Pucharze Polski i w końcu zdobyć też i to trofeum. Wcześniejsze porażki były częściowo konsekwencją gry w pucharach, a momentami zwyczajnie brakowało nam szczęścia. Dzisiaj się wreszcie udało – wspomina poprzednie starty w rozgrywkach o Puchar Polski Agnieszka Śrutowska.

Finał był dramatyczną walką o każdy punkt. Niewielu spodziewało się aż tak wyrównanego spotkania, jednak nie Agnieszka. – Spodziewałam się takiego meczu. Byłam wręcz pewna, że Bielsko wysoko podniesie poprzeczkę i będzie walczyć do samego końca. Pokazały to już w dwóch poprzednich spotkaniach finałowego turnieju Pucharu Polski – tłumaczy zawodniczka.

Finał Enea Cup 2011 zwiastuje ogromne emocje w rozgrywkach PlusLigi Kobiet. Jeśli muszynianki poradzą sobie z Organiką, a BKS ogra Centrostal Bydgoszcz, oba zespoły zagrają ze sobą w półfinale krajowego czempionatu. – Wygląda na to, że będzie bardzo ciężko. Z drugiej strony, jeśli walczy się o mistrzostwo i chce się wygrać to mistrzostwo, to trzeba wygrywać z najlepszymi. Mam więc nadzieję, że – tak jak dzisiaj – będą z nami kibice i uda nam się sięgnąć również po złoty medal w rozgrywkach ligowych – kończy rozgrywająca Banku BPS Muszynianki Fakro.źródło: mksmuszynianka.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved