Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Sebastian Michalak: Po meczu poczułem wielką pustkę

Sebastian Michalak: Po meczu poczułem wielką pustkę

fot. archiwum

Silesia Volley po wczorajszej porażce zakończyła swój udział w rundzie play-off. Ślązaczki zajęły ostatecznie trzecie miejsce. Udało nam się porozmawiać tuż po meczu z trenerem Sebastianem Michalakiem i podsumować mijający sezon.

S ezon 2010/2011 zakończony. Przegraliście bój o finał ligi z PTPS-em Piła w trzech meczach. Jakie to były spotkania?

Sebastian Michalak:Trudne – wszystkie argumenty były po stronie rywala, umiejętności, budżet, zaplecze mogliśmy rywalizować sercem i to nam się udało. Dwa spotkania w Pile były dobre w naszym wykonaniu, brakło chyba zimnej krwi i doświadczenia. W Mysłowicach chcieliśmy zaskoczyć jeszcze z Iwoną na środku, ale niestety nie podołaliśmy w przyjęciu zagrywki. Ugrany set pewnie minimalnie osłodził gorycz porażki.

Czy rzeczywiście pilanki były nie do pokonania?– Są kadrowo najbardziej wyrównanym zespołem w lidze. Na każdej pozycji mają silne zmienniczki, co pokazały mecze z nami. W Pile obraz drugiego meczu zmieniła Czerwińska, w Mysłowicach swój wkład miała Paszek. Fajnie się prowadzi zespół – kompletny, ale my na tym poziomie nie mamy czego się wstydzić. Myślę że byliśmy w stanie pokonać pilanki 1 na 10 spotkań. A na mecze powinny przychodzić wszystkie młode siatkarki żeby oglądać to, co potrafi z piłką zrobić Irina Archangielskaja.

Ostatecznie Silesia zajęła trzecie miejsce. To sukces, czy może spodziewałeś się więcej od swojego zespołu?

– W sporcie niema chyba zadowolonych jeżeli nie zajmujesz miejsca numer 1. Ja po meczu poczułem wielką pustkę, że ten sezon już się skończył, że nie będzie już weekendowej adrenaliny. Choć w ten weekend z żoną jedziemy na ćwierćfinał mistrzostw Polski młodziczek, ale to już nie to samo. Ale realnie patrząc po naszych ubiegłorocznych przebojach po fuzji, niepewności, nowym zespole – moim zdaniem osiągnęliśmy prawie maksa. Maks to byłoby miejsce w finale, tylko że chyba byliśmy w stanie powalczyć o finał z Murowaną, dla nas Piła była za mocna. Ale przed sezonem bralibyśmy 3 miejsce w ciemno.

Jak ocenisz ten mijający już sezon i postawę zespołu

Sezon był udany tak, jak wspomniałem wcześniej, a postawa zespołu …….hmmm. Lipa….. i naprawdę jestem zły że to się już skończyło. W tak fajnym zespole ludzkim miło się pracuje z Dorotą Kondyjowską jako II trener, która rok temu znała je wszystkie z parkietu, z naszym maserem „Małyszem”- kierownikiem Zbyszkiem który całe serce dziewczynom oddaje czy Sławkiem Pawlakiem który to wszystko ogarniał od wewnątrz, a z zawodniczek wiele wniosły doświadczenia Iwona, Justyna a duchem zespołu była Mariola. Przy nich reszta rozwinęła się mocno. Chyba najlepszy sezon miała Basia Furtak, regularny Magda Olszówka, Dominika Najmrocka. Dużo boiskowego doświadczenia zyskała Kasia Wawrzyniak i „kwiatuszek”- Karolina Bojdak.

Jak będą wyglądać następne miesiące w Silesii? Czy już myślicie o nowym sezonie

– Teraz dziewczyny przez najbliższy tydzień odpoczywają, czeka nas we wtorek 19.04. sparing z kadrą Polski juniorek, później jeszcze dwa mecze sparingowe, ale to dalszy temat. A o nowym sezonie już myślimy ale to najbardziej pytanie do pani dyrektor Zając i prezesa Reszki. To oni tworzą budżet i oni zapewniają stabilność. Plan wstępny mamy, ale czy on wypali i w jaki sposób zobaczymy.

Sezon otwarcia nowego tworu o nazwie Silesia chyba należy uznać za udany – trzecie miejsce w I lidze, drugie miejsce w II lidze, juniorki w półfinale MP, młodziczki w 1/8 MP.

– Widać, że był to dobry pomysł. Najważniejsze, że wszyscy z nas podeszli do tego tworu jako do naszego wspólnego dobra. Nie było to moje, to twoje, a tego nie rusz – każdy działał w swoim zakresie i wyszło nieźle. Mam nadzieje że to samo będziemy w stanie powiedzieć po następnym sezonie lub troszkę więcej.

Gratuluje zatem udanego sezonu i trzymam kciuki aby następny był jeszcze lepszy dla zespołu.

– Dziękuję bardzo.

źródło: silesiavolley.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved