Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > PGE chce zamknąć usta komentatorom Polsatu?

PGE chce zamknąć usta komentatorom Polsatu?

fot. archiwum

- Jeśli ten pan będzie komentował mecze mojej drużyny, nie wyjdzie ona na boisko - miał zagrozić Tomasz Zadroga, prezes PGE po przegranym półfinale PP siatkarek. Mówił to przedstawicielom Polsatu, który pokazuje ligową i reprezentacyjną siatkówkę.

W sobotnim półfinale PP, gdy sponsorowane przez PGE siatkarki Atomu Trefla Sopot przegrywały z Aluprofem Bielsko-Biała 1-2 w setach i 7:19 w czwartej partii, komentator Polsatu i ekspert Sport.pl Wojciech Drzyzga mówił: – Sezon się nie kończy, puchar to jest część sezonu. Pamiętajmy, to jest sztucznie, szybko zbudowany zespół składający się z ludzi, którzy nie spędzili ze sobą wiele czasu (…). Dokręcenie śruby i powiedzenie, że "musicie" byłoby bardzo obciążające i ryzykowne, bo wiemy, że siatkówka kocha stabilność.

Drużyna siatkarek z Sopotu gra w ekstraklasie po odkupieniu miejsca od PTPS Piła. Ma włoskiego trenera Alessandro Chiappiniego oraz wiele gwiazd, m.in. Izabelę Bełcik, Dorotę Świeniewicz czy rosyjską zwyciężczynię ostatniego mundialu Olgę Fatiejewą.

38-letni Tomasz Zadroga, który jest również szefem rady nadzorczej Polkomtela, największego sponsora polskiej siatkówki, oglądał mecz w towarzystwie prezesa Atomu Trefla Konrada Piechockiego. Informację o komentarzu Wojciecha Drzyzgi prezes Zadroga dostał przez telefon, na własne uszy tego nie słyszeliśmy – przyznaje Piechocki. – W emocjach takie słowa ze strony prezesa mogły paść, nie zamierzam się wypierać. Bardziej chodziło jednak o chęć rozmowy z przełożonymi pana Drzyzgi niż o bojkotowanie meczów, kiedy on jest komentatorem. To nie była frustracja po przegranym przez nasz zespół meczu, bo surowa ocena nam się należała. Raczej konkluzja, z której wynika, że nasza drużyna to zlepek gwiazd niebędących drużyną, w dodatku zbudowaną za pieniądze PGE. To chyba nie jest merytoryczna ocena meczu, prawda? W dodatku podważająca i szkalująca wizerunek sponsora, mecenasa polskiego sportu, która dba nie tylko o siatkówkę.Prezes Zadroga nie może pozwolić sobie na takie komentarze. Nie wiem, skąd ta zajadłość pana Drzyzgi w stosunku do naszego sponsora – zastanawia się Konrad Piechocki, który oprócz Atomu Trefla szefuje też PGE Skrze Bełchatów, mistrzom Polski siatkarzy.

PGE to jedna z największych spółek skarbu państwa. Nie żałuje grosza na siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną i żużel. Za pięcioletnie prawa do nazwy stadionu w Gdańsku zapłaciła 35 mln złotych. Drzyzga przypuszcza, że poszło o stwierdzenie "sztucznie, szybko zbudowany zespół". – Jestem zbulwersowany, nawet nie wiem, jak się do tego ustosunkować. Przecież we fragmencie, do którego ma zastrzeżenia pan Zadroga, broniłem jego drużynę, a nie krytykowałem – mówi komentator Polsatu, ale zaraz dodaje: – Uważam, że największą wartością mojego komentarza jest pełna niezależność. Nie dam sobie zamknąć ust.

Co na to szef Drzyzgi? – Mogę się tylko uśmiać, bo to nie mieści się w żadnych kategoriach powagi. Rozumiem, że w ten sam sposób trener Franciszek Smuda mógłby obrazić się na Dariusza Szpakowskiego, bo ten komentuje jego mecze, i zakazałby kadrze piłkarzy wyjścia na boisko – mówi Marian Kmita, szef sportu w Polsacie.

Autor: Przemysław Iwańczyk
Więcej w serwisie sport.pl

Skomentuj na Forum Strefy Siatkówki

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, Puchar Polski, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved