Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Chadała i Rafał Musielak o sukcesie młodszych kolegów

Michał Chadała i Rafał Musielak o sukcesie młodszych kolegów

fot. archiwum

- Tylko się cieszyć z tego zwycięstwa, może wrócą lata świetności Kędzierzyna - mówi były zawodnik Mostostalu, Rafał Musielak. - Cały sezon był dla ZAKSY bardzo dobry, trzeba pamiętać, że to już ich trzeci finał - dodaje Michał Chadała, trener młodej ZAKSY.

Awans do finału to dla mnie ogromna radość i trochę niespodzianka, bo w rywalizacji z Resovią to rywale wydawali się faworytami. Tylko się cieszyć z tego zwycięstwa, może wrócą lata świetności Kędzierzyna – mówi były zawodnik Mostostalu, Rafał Musielak.W rywalizacji w finale z Bełchatowem moim zdaniem ZAKSA nie stoi na straconej pozycji. Wszystko siedzi w głowie zawodników, jeśli Kędzierzyn zagra na maksa, ale równocześnie podejdzie do tego na luzie psychicznie, nie jest bez szans na sprawienie niespodzianki. To jest sport i wszystko może się zdarzyć.

Po ośmiu latach przerwy nareszcie Kędzierzyn znów jest w finale. Siatkarze ciężko pracowali na ten sukces. Cieszy finał, ale także to, że mają już medal, teraz tylko rozstrzygnie się kolor. Cały sezon był dla ZAKSY bardzo dobry, trzeba pamiętać, że to już ich trzeci finał, bo był już Puchar Polski i europejski puchar CEV, można więc powiedzieć, że to, co mieli do zrobienia, zrobili – twierdzi Michał Chadała, były zawodnik kędzierzyńskiego zespołu, obecnie trener drużyny ZAKSY występującej w Młodej Lidze. – W finale oczywiście Skra jest zdecydowanym faworytem, ale przecież przed półfinałem pozycja w tabeli wskazywała, że to Resovia jest faworytem rywalizacji, a jednak udało się ją pokonać. Jeśli Zaksa nie podejdzie do finału z samozadowoleniem zdobycia srebrnego medalu, wszystko może się zdarzyć. Zespół w tym sezonie miał pod górkę, były kontuzje, mecze pucharowe, nie sprzyjało to rozwijaniu czy budowaniu formy, ale pod koniec sezonu gra już to, co zakładał trener. Skrze w finale z pewnością nie będzie łatwo.

Więcej w serwisie gazeta.plźródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved