Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Berenika Okuniewska: Zabrakło nam niewiele

Berenika Okuniewska: Zabrakło nam niewiele

fot. archiwum

- Po takim turnieju wiemy jedno. Z każdym możemy powalczyć i z każdym możemy wygrać - deklarowała odważnie po przegranej w finale Pucharu Polski Berenika Okuniewska - środkowa ekipy BKS Aluprofu Bielsko-Biała.

Byłyście o krok od zwycięstwa, więc chyba tym bardziej ciężko komentować spotkanie, w którym brakowało do sukcesu tak niewiele…

Berenika Okuniewska: Bardzo, bardzo mi szkoda. Myślę, że zostawiłyśmy serce na boisku. Walczyłyśmy do samego końca. Same tylko wiemy, jak bardzo chciałyśmy odnieść tutaj zwycięstwo w tym spotkaniu i zdobyć Puchar Polski. Walczyłyśmy, przekraczałyśmy same siebie, a tymczasem zabrakło nam niewiele. Strasznie mi zależało na zdobyciu tego Pucharu Polski, ale i wiem, jak zależało mojemu zespołowi, dlatego tak teraz jest mi przykro z powodu tej przegranej. Ale mam nadzieję, że te dobre mecze w naszym wykonaniu utrzymają się już do końca ligi. Tego życzyłabym sobie i całemu zespołowi.

Berenika, ale wy mentalnie jesteście już innym zespołem… Chyba nie ma mowy o waszej słabszej dyspozycji. Wychodzicie na boisko i prezentujecie się naprawdę dobrze.To prawda. Jak byłyśmy na parkiecie, to naprawdę czułyśmy tego ducha walki i czułyśmy, że możemy pokusić się o zwycięstwa. Naprawdę było czuć tego ducha zespołu i taka atmosferę, że aż nie chciało się schodzić z parkietu. Uważam, że zagrałyśmy dobry mecz.

Jak myślisz, co mogło zaważyć na waszej porażce? Zagrałyście przecież dwa bardzo wyczerpujące mecze, aby ostatecznie zawalczyć z finałem.

Myślę, że ten awans do finału naprawdę kosztował nas wiele zdrowia i wysiłku. Muszynianki również rozegrały dwa spotkania, ale myślę, że na ich drodze stanęły mniej wymagające rywalki. My stoczyłyśmy potężny bój z Dąbrową, odniosłyśmy zwycięstwo z arcytrudnym przeciwnikiem z Sopotu. To na pewno przełożyło się na to, że zarówno pierwsza szóstka w naszym zespole, jak i dziewczyny wchodzące były najzwyczajniej zmęczone. Chciałabym korzystając z okazji też pogratulować dziewczynom z Muszyny, bo naprawdę zagrały bardzo dobre spotkanie.

Rozumiem jednak, że wasze cele i aspiracje sportowe nie zmieniają się…

Jasne, że tak. Wracamy do Bielska i gramy dalej o mistrzostwo Polski. Po takim turnieju wiemy jedno. Jesteśmy w stanie powalczyć z każdym i z każdym możemy wygrać.

Gratuluję zatem walki i życzę realizacji planu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved