Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Świdniczanie bliżej opuszczenia I ligi

I liga M: Świdniczanie bliżej opuszczenia I ligi

Siatkarze Avii Świdnik przegrali z Energetykiem Jaworzno drugie spotkanie w play-outach. Po sobotniej porażce 1:3 w niedzielę świdniczanie ulegli zawodnikom Sławomira Gerymskiego w takim samym stosunku setów.

W przeciwieństwie do sobotniej potyczki w pierwszym secie lepiej zaprezentowali się gospodarze, którzy szybko uzyskali dużą przewagę (12:6) i konsekwentną grą nie pozwolili Avii na odrobienie strat. Set zakończył się wynikiem 25:21.

W drugiej odsłonie zawodnicy Grzegorza Rysia byli bliscy sukcesu. W końcówce prowadzili bowiem 20:17. Miejscowi nie dali jednak za wygraną i ambitną grą odwrócili losy partii, wygrywając ją do 23.

W trzeciej odsłonie lepszymi okazali się być podopieczni Grzegorza Rysia, którzy prowadzili od początku (5:9) do samego końca, wygrywając tego seta 25:23. W czwartej odsłonie tak jak w sobotę nie podjęli walki, przegrywając ją do 16.

Teraz rywalizacja przeniesie się do Świdnika. Trzeci mecz odbędzie się w sobotę o godz. 18, a czwarty w niedzielę o 12. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

Stan rywalizacji play-out: 2:0 dla Energetyka Jaworzno.

Energetyk Jaworzno – Avia Świdnik 3:1
(25:21, 25:23, 23:25, 25:16)