Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dominik Witczak: Zasłużyliśmy na to zwycięstwo

Dominik Witczak: Zasłużyliśmy na to zwycięstwo

fot. archiwum

Sobotnie spotkanie zadecydowało o tym, że w finale rozgrywek o tytuł mistrza Polski z podopiecznymi Jacka Nawrockiego zmierzy się ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. - Chcemy się cieszyć tym awansem i zwycięstwem nad Resovią - powiedział Dominik Witczak.

Jakie to uczucie wiedzieć, że macie już medal?

Dominik Witczak: – Jest to bardzo fajnie i przyjemne uczucie. Szczególnie dla mnie, gdyż jestem tutaj już trzeci rok i przez te wszystkie lata zawsze było tuż, tuż. W pierwszym roku byliśmy blisko, w kolejnym bliżej chyba się już nie dało być. W końcu w tym sezonie ciężka praca i doświadczenie, które mamy z poprzednich lat oraz to, co dokładają nowi zawodnicy, pozwala nam się cieszyć z tego, że już mamy medal.

Czym zasłużyliście sobie na zwycięstwo w tym meczu?

– Myślę, że poza tym przegranym setem graliśmy chyba cierpliwiej. W drugiej partii robiliśmy wiele błędów i nie opłaciło się nam to w ogóle, bo mieliśmy dobry blok i obronę, więc nie warto było ryzykować, gdyż straciliśmy dużo punktów i nie mieliśmy szansy wygrać z Rzeszowem. W kolejnych setach graliśmy cierpliwiej i to przyniosło zamierzony skutek. Uważam, iż warto także zwrócić uwagę na naszą ambitną grę w obronie oraz bloku. Nasi środkowi bardzo dobrze czytali grę rywala. Myślę, że wszystkimi elementami zasłużyliśmy na zwycięstwo.W końcówce czwartego seta Paweł Zagumny zachęcał kibiców do tego, żeby wstali z miejsc i jeszcze głośniej was dopingowali.

– Atmosfera była podobna do finałowego meczu w Pucharze CEV. Doping nam bardzo pomaga, a w takich trudnych momentach może przeszkodzić przeciwnikowi. Nam się gra znacznie łatwiej, gdy czujemy wsparcie hali, tak jak podczas tego spotkania.

Przed wami finał z trudnym przeciwnikiem, bo czyha na was Skra Bełchatów.

– Tak, zgadza się. Myślę, że ani w sobotę ani w niedzielę jeszcze nie będziemy myśleli o Skrze. Chcemy się cieszyć tym awansem i zwycięstwem nad Resovią. Jak wrócimy do treningów, to wtedy będziemy trenowali pod kątem spotkań z Bełchatowem.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved