Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Debby Stam-Pilon: W Muszynie nie ma miejsca na gwiazdorstwo

Debby Stam-Pilon: W Muszynie nie ma miejsca na gwiazdorstwo

fot. archiwum

- W Muszynie nie ma miejsca na gwiazdorstwo i uważam, że to najlepszy sposób na stworzenie dobrego zespołu - nie ukrywała swojej radości po wygranej w półfinale przyjmująca ekipy z Muszyny - Holenderka Debby Stam-Pilon.

Jak skomentowałabyś to spotkanie?

Debby Stam-Pilon: Byłyśmy zespołem stawianym w roli faworytek i to chyba spowodowało, szczególnie w pierwszych fragmentach tego spotkania, dodatkowe ciśnienie. Można było doskonale widzieć naszą nerwowość w pierwszych piłkach, ale potem, w środkowej części seta, wróciłyśmy do gry, pokazałyśmy bardzo dobrą grę i gotowość do walki o każdą piłkę. Myślę, że decydująca tutaj była zespołowość, która powróciła do nas w najważniejszym momencie i pozwoliła nam odnieść cenne zwycięstwo.

Co stało się właśnie w tym pierwszym secie? Jesteście przecież zespołem doświadczonym, pewnym swoich umiejętności. Na początku spotkania absolutnie nie przypominałyście drużyny, którą znamy z ligowych parkietów…– To prawda, natomiast trzeba wziąć pod uwagę, że jest to mecz o dużą stawkę. Oczywiście każdy mecz jest bardzo ważny i istotny, jeśli się walczy o Puchar Polski. To dodatkowe ciśnienie, którego raczej nie miałyśmy w spotkaniu z rywalem w poprzedniej rundzie – być może to dodatkowo nas spinało na początku. I muszę przyznać, że chyba właśnie ta presja na początku w walce o stawkę z mocnym rywalem było dla nas dzisiaj czymś nowym i cieszę się, że rezultat końcowy jest dla nas korzystny. W dniu jutrzejszym będziemy walczyć, aby stanąć na najwyższym podium i zdobyć Puchar Polski.

Trudnych momentów dzisiaj wam nie brakowało…

– Tak, to prawda. Ale myślę, że receptą tutaj na te nasze przestoje był spokój, który zachowałyśmy w przeciągu spotkania. Najważniejsze to wiara w zwycięstwo i w korzystny rezultat – przecież nie zapomniałyśmy, jak gra się w siatkówkę i wiemy, że dobrze potrafimy w nią grać. Kluczowa zatem jest ta świadomość i ten spokój, który dzisiaj udało nam się zachować.

Obserwując wasz zespół z zewnątrz, można zauważyć, że w Muszynie nie ma miejsca na gwiazdorstwo…Wasz zespół autentycznie cieszy się z gry i siatkówka sprawia wam przyjemność.

Zgadza się, nie ma miejsca na gwiazdorstwo i w moim przekonaniu to najlepszy sposób, aby zbudować dobry zespół. Każda ekipa składa się dwunastu zawodniczek, a nie z jednej gwiazdy i jedenastu siatkarek, które tylko statystują na boisku. To gwarantuje sukces i mnie osobiście bardzo się to podoba. Tak powinno być i to przynosi też rezultat.

Czy w czasie półfinałów myślicie już o tym, że Puchar Polski jest pierwszą przepustką do Ligi Mistrzyń? Czy staracie się sobie nie tworzyć dodatkowego napięcia związanego ze stawką tego turnieju?

– To na pewno dodatkowa motywacja, dlatego że ja właściwie do każdego spotkania podchodzę zmotywowana w szczególny sposób. Ale nie będę ukrywać, że bardzo miło gra się o nagrody, a na pewno możliwość występów w Lidze Mistrzyń jest taką nagrodą. I właśnie tak do tego podchodzimy – staramy się cieszyć swoją grą, dać z siebie wszystko, a jeśli mamy otrzymać nagrodę za tę walkę, to jak najbardziej jest to dla nas motywujące.

Jak obstawiasz wynik drugiego półfinału? (rozmawialiśmy z Debby Stam przed drugim półfinałem – przyp. red.)

– Trudno tutaj prorokować. Generalnie oba zespoły są bardzo dobre, mają utytułowane zawodniczki. Myślę, że kluczowe tutaj jest to, że to tylko jedno, decydujące spotkanie i jeśli nie zagra się go dobrze, to wtedy nie ma się szansy na rehabilitację. Takie są prawa tego turnieju. Osobiście nie mam swojego faworyta. Jeśli chcemy myśleć o zdobyciu Pucharu Polski, musimy wygrać z każdym.

* rozmawiał Rafał Wolf (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved