Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Agata Sawicka: Mamy nadzieję na zdobycie mistrzostwa Polski

Agata Sawicka: Mamy nadzieję na zdobycie mistrzostwa Polski

fot. archiwum

- Wyróżnienia indywidualne są miłe, ale oddałabym wszystkie nagrody indywidualne, aby móc cieszyć się ze zdobycia Pucharu Polski - powiedziała po spotkaniu finałowym o Puchar Polski libero zespołu z Bielska-Białej - Agata Sawicka.

Agata, byłyście o krok od zwycięstwa, więc trudno po takim spotkaniu się nie smucić…

Agata Sawicka:Bardzo trudno, ale to jest właśnie celnie ujęte. Byłyśmy o krok od zwycięstwa, ale to nadal za mało. Jest ogromny smutek, żal, tym bardziej, że myślałyśmy, że w tym turnieju naprawdę stać nas na zwycięstwo – dlatego chyba mi smutno, że gdzieś nam to zwycięstwo uciekło.

Stoczyłyście jednak przecież potężne boje, aby w ogóle w tym finale się znaleźć…To prawda, za nami dwa bardzo trudne zwycięstwa. Spotkanie z Dąbrową, gdzie prawie już żegnałyśmy się z turniejem, aby odnieść ostatecznie zwycięstwo 3:2 oraz wczorajsze spotkanie z Sopotem, które kosztowało nas wiele energii i wysiłku. Ale nasze zmęczenie nie powinno być wytłumaczeniem dla naszej przegranej. Każdy z zespołów jest zmęczony – wkroczyłyśmy już przecież w taką fazę sezonu, że zmęczenie organizmu jest jak najbardziej naturalne. Bardzo nam przykro – w tym sezonie borykamy się z wieloma problemami i chciałyśmy, aby zdobycie Pucharu Polski było takim pozytywnym bodźcem. Mamy jednak nadzieję, że mistrza Polski uda nam się zdobyć.

Ale dokonała się w was przemiana i indywidualnie zagrałyście bardzo dobrze. Sporo nagród na tym turnieju przypadło właśnie waszemu zespołowi. Ty sama grałaś w obronie jak Japonka…

Mhm, jak Japonka… grałam najlepiej jak potrafiłam. Co zrobić, taka pozycja (śmiech).

Taka nagroda indywidualna jest w stanie chociaż trochę zrekompensować ci smutek po przegranym finale?

Takie wyróżnienie indywidualne jest miłe, ale szczerze mówiąc, oddałabym każdą nagrodę indywidualną za zdobycie Pucharu Polski. Naszym celem jest teraz, aby wrócić po tym turnieju do domu, zabrać się do ciężkiej pracy i zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zdobyć mistrzostwo Polski.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved