Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Piotr Makowski: Muszynianka nie pozostawiła złudzeń

Piotr Makowski: Muszynianka nie pozostawiła złudzeń

fot. archiwum

Wiele ciepłych słów pod adresem zespołu z Muszyny padło na pomeczowej konferencji prasowej. Trener Piotr Makowski stwierdził nawet, że ekipa Banku BPS Muszynianki Fakro mogłaby poradzić sobie w starciu z każdą reprezentacją na świecie.

Bogdan Serwiński miał nadzieję, że w trzecim finale jego zespół zdoła przełamać niekorzystną serię przegranych turniejów.

-Muszynianka nie pozostawiła złudzeń. Nie powinny nam się zdarzać takie przestoje jak w pierwszym secie, bo graliśmy do pewnego momentu naprawdę bardzo dobrze. Zespół z Muszyny nie grał najlepiej jednak to my sprowokowaliśmy taką sytuację grając trudną zagrywką. Później z kolei sami zaczęliśmy mieć kłopoty z przyjęciem – mówił o pierwszej partii Piotr Makowski.

Szkoleniowiec Centrostalu nie poświęcał zbytniej uwagi wyraźnie przegranej przez jego zespół drugiej partii. Mówił natomiast o trzecim, niezwykle wyrównanym secie. – W trzeciej partii wszystko mogło się zdarzyć. Niestety dla nas, zespół z Muszyny jest bardzo doświadczoną drużyną, ograną w lidze i europejskich pucharach. Również to powoduje, że ten zespół jest od nas po prostu lepszy – stwierdził Makowski. Na pytanie o dalsze różnice trener Centrostalu odpowiedział: – Gdybyśmy porównali pojedyncze zawodniczki okazałoby się, że są one od nas zdecydowanie lepsze. Drużyna z Muszyny mogłaby w tym momencie zagrać z każdą reprezentacją na świecie i nie musiałaby się wstydzić – podsumował trener bydgoszczanek.– Cały czas mamy konferencje prasowe więc wypada nieco zażartować. Mój zespół zagrał trochę jak lokomotywa z wiersza Juliana Tuwima. „Najpierw powoli jak żółw ociężale…", potem miała ze dwa, trzy przystanki, ale w końcu dojechała i jest w finale – mówił o sobotnim spotkaniu Bogdan Serwiński. Zespół z Muszyny po raz trzeci z rzędu wystąpi w wielkim finale Pucharu Polski. – Zagramy w finale po raz trzeci i mam nadzieję, że z lepszym skutkiem niż poprzednio. Wydaje mi się, że niezależnie od tego kto wygra drugi półfinał, będzie to na pewno mocniejszy zespół – podsumował sytuację trener wicemistrzyń Polski.

źródło: mksmuszynianka.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved