Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Gacek: Nie popadamy w hurraoptymizm

Piotr Gacek: Nie popadamy w hurraoptymizm

Jeśli kędzierzynianie w sobotę po raz trzeci pokonają Resovię, to mają zapewniony co najmniej srebrny medal i występ w elitarnej Lidze Mistrzów. - Nie będziemy rozpamiętywać zwycięstwa, wyjdziemy i będziemy walczyć od nowa - zapowiada Piotr Gacek.

To był świetny mecz w wykonaniu naszego zespołu. Chciałoby się powiedzieć: oby tak dalej.

Piotr Gacek:Wynik wskazywałby na gładkie zwycięstwo, ale to był trudny mecz. Nie ma za bardzo czasu, by go dokładnie analizować. Musimy odpocząć, bo za kilkanaście godzin czeka nas kolejne spotkanie. Zapowiada się ciężka bitwa, bo rywal na pewno nie odpuści.

W rywalizacji półfinałowej prowadzicie 2-1. Żeby awansować do finału wystarczy wygrać jeszcze jeden mecz.

Na pewno nie popadamy w huraoptymizm, bo po pierwszym meczu w Rzeszowie, na drugi dzień dostaliśmy nauczkę i szybko przegraliśmy w trzech setach. Dlatego nie będziemy rozpamiętywać tego zwycięstwa, tylko w sobotę wyjdziemy i będziemy walczyć od nowa.

Wygrana z Resovią była bardzo przekonywująca. Co było kluczem do zwycięstwa?

Zagraliśmy chyba równo we wszystkich elementach i każdy z nich po trochę przyczynił się do zwycięstwa. Zaczęło się od dobrej zagrywki, którą odrzuciliśmy Resovię od siatki. Rywale mieli kłopoty w ataku, a nam zaczął dobrze funkcjonować blok. Stąd brała się nasza przewaga, którą w poszczególnych setach utrzymaliśmy do końca.