Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Polska będzie walczyła o Puchar Świata?

Polska będzie walczyła o Puchar Świata?

fot. archiwum

Jak podaje dzisiejszy Przegląd Sportowy istnieje możliwość, że Japonia wycofa się z organizacji Pucharu Świata. Szansę w tym upatruje dla siebie Polska. - Jesteśmy gotowi podjąć się organizacji jednej z imprez - mówi Mirosław Przedpełski.

Całe zamieszanie przez kataklizm jaki nawiedził Japonię niedługi czas temu. Obecnie większość imprez organizowanych na terenie Japonii stoi pod znakiem zapytania. Te siatkarskie również. Już nie jeden kraj zgłosił swoją kandydaturę, jakoby mógł przejąć turniej. – Są chętni do przejęcia obu turniejów. Zgłosiły się Rosja, Włochy, Brazylia i Turcja. Wolelibyśmy turniej męski, ale kobiety też wchodzą w grę – mówi w Przeglądzie Sportowym Mirosław Przedpełski.

Japończycy jednak nie są skorzy do rezygnowania. Tym bardziej, że jak twierdzą obiekty, w których miałyby rozgrywać się zawody nie zostały naruszone przez kataklizm. Wiadomo także, że Japończycy przygotowani są na tego typu kataklizmy i są w stanie powrócić do normalności w bardzo krótkim czasie. – Japończycy podtrzymują chęć zorganizowania obu Pucharów. Twierdzą, że nic nie stoi na przeszkodzie, by imprezy odbyły się zgodnie z planem. Nawet hala w Sendai, mieście najbardziej dotkniętym kataklizmem, nie ucierpiała i mecze mogą się tam odbywać – kontynuuje prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Na wszystko teraz będą miały wpływ decyzje federacji z poszczególnych krajów biorących udział w Pucharze Świata. Wiadomo już, że na turniej na pewno nie pojadą Niemcy.źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved