Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Mariusz Schamlewski: Każdy z nas zrobił krok do przodu

Mariusz Schamlewski: Każdy z nas zrobił krok do przodu

fot. archiwum

Zespół MOS Wola Warszawa zakończył sezon w drugiej lidze na trzecim miejscu - Ugraliśmy więcej niż od nas oczekiwano i więcej niż by się ktokolwiek po nas spodziewał - mówi środkowy tej drużyny, Mariusz Schamlewski.

Już jakiś czas temu zakończyliście rozgrywki w drugiej lidze. Jak ocenisz ten sezon w wykonaniu swojej drużyny?

Mariusz Schamlewski : – Uważam, że nasza drużyna zaliczyła bardzo dobry sezon. Ugraliśmy więcej niż od nas oczekiwano i więcej niż by się ktokolwiek po nas spodziewał. Zrobiliśmy postęp nie tylko fizyczny i techniczny, ale również mentalny. W play-offach byliśmy prawdziwą drużyną, która stanowiła całość. Szkoda, że nie udało nam się jeszcze więcej namieszać w tych rozgrywkach, ale możemy być zadowoleni z tego, co osiągnęliśmy w tym sezonie.

W fazie play-off spotkaliście się z ekipą Campera Wyszków. Wydawało się, że po pierwszej wygranej pójdziecie za ciosem… Tak się jednak nie stało. Czego zabrakło w tych pojedynkach?Wyniki mogą mówić o tym, że w Warszawie gładko przegraliśmy z drużyną z Wyszkowa. Jednak ktoś kto był na meczu bardzo dobrze wie, że podjęliśmy rękawice i walczyliśmy jak równy z równym z przeciwnikiem. Nie mieliśmy nic do stracenia. Graliśmy całym sercem. Przeciwnik okazał się lepszy w końcówkach, zachował chłodną głowę w trudnych momentach. Wyszków wygrał zasłużenie, a ja cieszę się z tego, że nasza drużyna nie oddała łatwo tych meczy. Przeciwnicy zostawili trochę zdrowia na naszym terenie.

Mieliście młody zespół. Myślisz, że to także mogło mieć znaczenie w walce w tych najważniejszych spotkaniach? Zabrakło doświadczenia?

Mogę powiedzieć, że jedyne czego zabrakło to tego spokoju w końcówkach. Wyszków był bardziej doświadczony w tym momencie i wygrywał ostatnie piłki. Fizycznie, technicznie, taktycznie i mentalnie walczyliśmy jak równy z równym. Chciałbym, aby w każdym klubie zawodnicy byli tak przygotowywani do meczów,  jak my zostaliśmy przygotowani.

Jaki cel postawiono wam przed sezonem? To czego dokonaliście mierzycie w kategoriach sukcesu, czy pozostaje niedosyt?

Przed sezonem mieliśmy za zadanie utrzymać się w lidze. Jak widać wyszło zdecydowanie lepiej (uśmiech). Uważam, że to co osiągnęliśmy można jak najbardziej zaliczyć do sukcesów szczególnie, że nikt przed rozpoczęciem rozgrywek nie postawiłby na to, że znajdziemy się w najlepszej czwórce w lidze. Każdy z nas zrobił duży krok do przodu jako zawodnik co bardzo cieszy i dobrze wróży na przyszłość.

Byłeś podstawowym zawodnikiem swojej drużyny. Dodatkowo występowałeś także w Młodej Lidze. Jesteś zadowolony ze swojej postawy w obu tych rozgrywkach? Na pewno zebrałeś cenne doświadczenia.

Zgadza się, miałem możliwość łączenia rozgrywek Młodej Ligi z II ligą, co zapewne miało ogromny wpływ na mój rozwój. Dzięki temu mogłem zagrać ze swoimi rówieśnikami jak i zawodnikami dużo starszymi i bardziej doświadczonymi. Jestem zadowolony ze swojej postawy w tym sezonie, ale zawdzięczam to nie tylko dzięki swojej pracy na treningach, ale i dzięki współpracy z kolegami i trenerami z drużyny.

Koniec sezonu to jednak przede wszystkim czas na odpoczynek. Masz już plany na wakacje?

Jeśli będę miał trochę wolnego w wakacje to na pewno z tego czasu skorzystam. Wakacje chciałbym spędzić ze swoją dziewczyną i resztą moich najbliższych znajomych, a miejsce? Myślę, że może spędzimy trochę czasu wspólnie nad morzem.

Co później? Zostaniesz w Warszawie, czy chciałbyś zmienić klub, otoczenie, poszukać nowych wyzwań?

Jeśli będę miał jakąś ciekawą ofertę to na pewno z niej skorzystam. Zmiana otoczenia oraz postawienie sobie nowych celów i wyzwań, z pewnością dobrze na mnie wpłynie. Chciałbym zagrać ze środkowymi lepszymi ode mnie i zobaczyć ile mi jeszcze do nich brakuje. Chcę realizować swoje marzenia i stawiać sobie coraz wyżej poprzeczkę.

Czego ci życzyć na najbliższe miesiące?

Jeśli ktoś mi zadaje takie pytanie to zawsze odpowiadam, żeby życzył mi dużo zdrowia.

*Rozmawiała Anna Falk (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved