Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Mariusz Soja: Toruń zasługuje na I ligę

Mariusz Soja: Toruń zasługuje na I ligę

fot. archiwum

- Praktycznie na każdej pozycji trzeba wzmocnić skład, jeśli chcemy znaczyć dużo w II lidze - mówi trener Budowlanych Toruń, Mariusz Soja. - Naszym celem jest próba awansu, już w kolejnym sezonie, choć pieniędzy nie ma na ten cel zbyt wiele.

Toruń jest takim miastem, które zasługuje minimum na I ligę, II liga nie zainteresuje wielu kibiców. Naszym celem jest próba awansu, już w kolejnym sezonie, choć pieniędzy nie ma na ten cel zbyt wiele. Żałuję, że nie było takiej możliwości w minionym sezonie, w którym aż trzy drużyny cieszą się z promocji. Za rok będzie trudniej – mówi trener siatkarek Budowlanych Toruń, Mariusz Soja. Praktycznie na każdej pozycji trzeba wzmocnić skład, jeśli chcemy znaczyć dużo w II lidze. Na środku też, bo nie wiadomo, w jakiej dyspozycji wróci po kontuzji Patrycja Kowalska. Praktycznie na każdej pozycji trzeba szukać zawodniczek. Nie jest to proste, bo budżetu na pewno nie będziemy mieli wielkiego. Musimy jednak to zrobić, żeby mieć szansę na walkę o awans – dodaje szkoleniowiec zaznaczając, że tym razem klub nie może sobie pozwolić na sytuację z zeszłego roku, gdy skład był budowany bardzo późno.

Toruński klub ma rozbudowane zaplecze młodzieżowe, a wychowanki Budowlanych uratowały budowę składu grającego w II lidze. – Gdybyśmy nie mieli swoich zawodniczek, to pewnie nie zdążylibyśmy zbudować drużyny w tym sezonie, nie mówiąc już o takim wyniku. Jesteśmy jedynym klubem w grupie, który grał swoimi dziewczynami. Jedynka miała w składzie dwie lub trzy własne wychowanki, Pałac też przecież ściąga młodzież z innych miast. To cenny atut, ale trzeba mieć świadomość, że tylko wychowankami nie da się w siatkówce osiągnąć wielkich sukcesów, nie ma takiego klubu w Polsce. To może być fundament i widać, że daje radość kibicom, ale muszą być też wzmocnienia – zaznacza w wywiadzie dla Gazety Pomorskiej Mariusz Soja.

źródło: Gazeta Pomorska, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved