Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Fernando Munoz poprowadzi Hiszpanów

Fernando Munoz poprowadzi Hiszpanów

fot. archiwum

Fernando Munoz został nowym trenerem męskiej reprezentacji Hiszpanii. Jest on jednym z najbardziej doświadczonych szkoleniowców w swoim kraju. Będzie on pracował z ekipą z Półwyspu Iberyjskiego przez najbliższe dwa lata.

Nowego trenera narodowej drużyny chwali przewodniczący Hiszpańskiej Federacji Siatkówki. – Munoz spełnia wszelkie wymagania niezbędne do prowadzenia zespołu. Zebrał doświadczenie w pracy z reprezentacją Hiszpanii w różnej kategorii wiekowej i był trenerem kilku najlepszych klubów ligowych z Hiszpanii, Włoch oraz Turcji. Myślę, że ta nominacja zostanie przyjęta przez hiszpańskie środowisko siatkarskie – powiedział Agustin Martin Santos.

W swojej trenerskiej karierze Munoz prowadził już przez pięć lat jeden z czołowych hiszpańskich zespołów, Unicaja Almeiria. Obecnie jest szkoleniowcem CMA Soria. Poza tym wcześniej pracował również w lidze włoskiej oraz tureckiej. Do jego największych sukcesów można zaliczyć zdobycie czterech mistrzostw Hiszpanii, dwuch Pucharów, dwóch Super Pucharów, mistrzostwo Turcji, trzecie miejsce w Pucharze Top Teams Cup oraz wywalczenie Challenge Cup.

Fernando Munoz nakreślił kilka najważniejszych punktów swojej pracy z hiszpańską kadrą. – Chciałbym zbudować zespół z ambicjami. Musimy odzyskać mentalność zwycięzców. Moim zdaniem możemy korzystać z naszego poziomu technicznego, żeby odzyskać charakter, który widziałem w reprezentacji w przeszłości – podkreślił szkoleniowiec.źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved