Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja K: Fenerbahce pokonało Eczacibasi i zajęło fotel lidera

Turcja K: Fenerbahce pokonało Eczacibasi i zajęło fotel lidera

fot. archiwum

Dwie najlepsze polskie siatkarki ostatnich lat, Małgorzata Glinka-Mogentale i Katarzyna Skowrońska-Dolata, radzą sobie bardzo dobrze w bardzo ciężkich w tym roku rozgrywkach ligi tureckiej. Zespoły obu Polek zmierzają po tytuł w Turcji.

Drużyna Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty, Fenerbahce Acibadem Stambuł, wygrała 3:1 arcytrudny mecz z Eczacibasi Stambuł na wyjeździe i zajęła pozycję lidera, która do tej pory należała właśnie do przeciwniczek. Polka, na co dzień podstawowa atakująca zespołu, odpoczywała od gry na trybunach wraz z Brazylijką Fofao. Decyzję taką trener Fenerbahce Ze Roberto musiał podjąć ze względu na limit obcokrajowców, jaki obowiązuje w Turcji.

Tymczasem za prowadzącą w tabeli dwójką jest kolejny zespół ze Stambułu, VakifGunesTTelekom, tegoroczny klubowy mistrz Europy. Drużyna Małgorzaty Glinki-Mogentale wygrała z Bankasi Ankara 3:0, potwierdzając, że jako trzeci włączy się do walki o mistrzostwo Turcji. Glinka zdobyła 15 punktów dla zespołu, jej drużyna traci do prowadzących Fenerbahce i Eczacibasi jedno "oczko" (ma 54, przy 55 rywalek).

W Turcji zapowiada się niezwykle ciekawy finał rozgrywe. Już wkrótce play-off, a o mistrzostwo rywalizują m.in klubowy mistrz świata (Fenerbahce), klubowy mistrz Europy (VakifGunesTTelekom), oraz bardzo mocny zespół Eczacibasi. Wszystkie trzy drużyny to nowa jakość tureckiej siatkówki klubowej rodem ze Stambułu. Polscy kibice liczą, że po tytuł sięgnie któraś z Polek, które są gwiazdami swych drużyn i całej ligi.Zobacz również:
Wyniki 20. kolejki oraz tabela tureckiej ekstraklasy siatkarek

źródło: onet.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved