Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Stephane Antiga zakończył karierę reprezentacyjną

Stephane Antiga zakończył karierę reprezentacyjną

fot. archiwum

Zawodnik Skry Bełchatów, 35-letni Stephane Antiga, który wraz z kadrą narodową Francji dwukrotnie zdobywał srebrne medale mistrzostw Europy, postanowił po 13 latach zakończyć karierę reprezentacyjną.

Ostatnim dużym turniejem w barwach „trójkolorowych” były dla Stephana Antigi zeszłoroczne mistrzostwa świata, w których Francuzi zajęli 11. miejsce. Wcześniej wraz z reprezentacją zdobył brązowy medal mistrzostw świata w 2002 roku oraz srebrne medale mistrzostw europy w 2003 i 2009 r.

Tracimy gracza, który uczestniczył we wszystkich imprezach światowych, na których zdobywaliśmy medale. To bardzo ważny zawodnik dla każdego zespołu i marzenie każdego trenera. Wnosił do zespołu dobrą atmosferę, a jednocześnie zawsze był skupiony i dawał z siebie 100% możliwości – mówi Philippe Blain, selekcjoner reprezentacji Francji.

Stephane Antiga ma również w swojej kolekcji dwa srebrne medale Klubowych Mistrzostw Świata, zdobyte w barwach bełchatowskiej Skry. – To nie była łatwa decyzja i obaj o tym długo rozmawialiśmy – przyznaje Blain. – Bez niego będziemy musieli oprzeć grę drużyny na młodszych graczach, takich jak Samica czy Marechal, by zakwalifikować się do igrzysk olimpijskich.źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved