Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Olga Owczynnikowa wróciła do treningów

Olga Owczynnikowa wróciła do treningów

fot. archiwum

Na wtorkowym treningu, po ponad trzymiesięcznej przerwie spowodowanej zerwaniem ścięgna Achillesa, pojawiła się Olga Owczynnikowa. - Zaczynam powoli się ruszać, przechodzę rehabilitację - mówi rozgrywająca z Murowanej Gośliny.

Siatkarka KS Piecobigaz kontuzji doznała tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Na jednym z treningów Owczynnikowa zerwała ścięgna Achillesa. Od razu też przeszła operację. – Dopiero kilka dni temu przestałam chodzić w specjalnym bucie. Teraz rozpoczynam rehabilitację. To delikatne ćwiczenia, wzmacniające nogę – mówi zawodniczka, która nie chce odpowiadać na nurtujące wszystkich kibiców pytanie: kiedy wróci do gry? – Nie potrafię podać konkretnej daty. Robię wszystko, aby stało się to jak najwcześniej – dodaje.

Olga zaraz po operacji wyjechała do Kalisza, w którym od dłuższego już czasu mieszka. – Nie byłam w stanie przyjeżdżać i na żywo oglądać ligowe mecze koleżanek. Zapewniam jednak, że wszystkie wyniki na bieżąco śledziłam. Byłam także w stałym kontakcie z dziewczynami. Jak oceniam ich występy? Bardzo pozytywnie. Wygrywają przecież kolejne mecze, są już o krok od finału, trudno więc na coś narzekać – przekonuje z uśmiechem Owczynnikowa.

Rozgrywająca KS Piecobigaz chwali również swoją koleżankę po fachu, Małgorzatę Jeromin.To, że drużyna odnosi sukcesy, to także w dużej mierze jej zasługa. A zdaję sobie sprawę, w jak trudnej jest teraz sytuacji. Praktycznie każdy zawodnik źle się czuje wiedząc, że nie ma zmiennika i że ciąży na nim ogromna odpowiedzialność. A pozycja rozgrywającej jest dość specyficzna – uważa siatkarka z Murowanej Gośliny.Owczynnikowa jest również przekonana, że jej drużynę stać na awans do ekstraklasy. – Jestem pewna, że już w Krakowie zapewnimy sobie awans do finału, a w nim wszystko może się zdarzyć. To, że do tej pory przegrywaliśmy z PTPS Piła wcale nie znaczy, że w tych decydującym meczach musi być podobnie – przekonuje zawodniczka.

źródło: ks.murowana-goslina.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved