Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Magazyn Siatkarski: Kto nie chce teraz, nie zagra w kadrze wcale

Magazyn Siatkarski: Kto nie chce teraz, nie zagra w kadrze wcale

fot. archiwum

- Pewne ogniwa już się wypaliły, dlatego trzeba było znaleźć nowy pomysł, zwłaszcza w perspektywie mistrzostwa świata 2014, które odbędą się w Polsce - - zapowiada Artur Popko, wiceszef PZPS, w magazynie "Punkt, Set, Mecz" Przemysława Iwańczyka.

Jak rozumieć słowa „pewne ogniwa się wypaliły”? To proste, kadrę trzeba odmłodzić. I to nie koniec zmian, bo poza powołanymi na Ligę Światową będą kolejne niespodzianki. Chcemy mieć zawodników gotowych do gry na 100 proc. Jeśli ktoś jest gotowy na 30, 40. 50, czy nawet 70, kadrze nie pomoże. Mają być zdrowi, z chęcią i ambicją – zapowiada Artur Popko, wiceszef PZPS, w magazynie „Punkt, Set, Mecz” Przemysława Iwańczyka.

To jest łatwe do przeprowadzenia z nowym trenerem Anastasim. Nie ma już starych przyzwyczajeń. Teraz kadra jest zamulona, nie ma świeżości. To nie będzie rewolucja, tylko danie szansy młodym. Chcę widzieć młodzież grającą, a nie zahukaną, nie wiedzącą co robić – dodaje Wojciech Drzyzga, ekspert Polsatu i Sport.pl.

Siatkówka w Polsce ma kłopoty, a one wzięły się stąd, że mamy zły obraz siatkarza zarabiającego wiele, mającego chimery, inaczej niż piłkarze ręczni. Trzeba to zmienić, a wtedy zmieni się obraz całej naszej dyscypliny. Gorzej już się nie da, gorzej już nie będzie – zapowiada Popko. Jeszcze większe kłopoty ma kadra kobiet, w której nie chce grać wiele czołowych siatkarek. Trener Jerzy Matlak ubolewa, że nie będzie miał kim grać. Artur Popko ripostuje, że zabraknie najwyżej dwóch zawodniczek, które mają plany powiększenia rodziny. – Taka jego taktyka – mówi wiceszef PZPS. – Niech niektóre siatkarki uważają, bo może ich w kadrze nie być wcale. Zresztą to samo dotyczy siatkarzy. Nie takich zmieniano i świat się nie zawalił – ostrzega Drzyzga.źródło: sport.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved