Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Wacław Adamski: Problemy nie zagrożą w starcie w II lidze

Wacław Adamski: Problemy nie zagrożą w starcie w II lidze

fot. archiwum

22-letni Wacław Adamski jest najmłodszym członkiem 3-osobowego, nowego zarządu II-ligowego Sokoła Mogilno. Od kilku tygodni pełni w nim rolę wiceprezesa. Po swoim dziadku i ojcu, jest kolejną osobą z rodziny, która sprawuje w klubie ważną funkcję.

Jan Leszek Adamski był pierwszym prezesem Sokoła Mogilno. Jego syn, Maciej Adamski od początku powstania klubu pracuje w nim jako trener. Wnuk jednego z założycieli mogileńskiego klubu, Wacław Adamski został niedawno jego wiceprezesem. – Na walnym zebraniu, które odbyło się ponad miesiąc temu, grupa osób zaufała mi i powierzyła stanowisko wiceprezesa klubu. Traktuję to jako nowe wyzwanie. To fakt, nie mam żadnego doświadczenia na tym stanowisku, ale wystarczający zapał do pracy aby się wykazać – mówi najmłodszy z klanu Adamskich.

Stary zarząd zrezygnował z pracy w klubie, uzasadniając to m.in. tym, że klubu nie stać na utrzymanie zespołu w II lidze, a gmina nie pomaga w zapewnieniu budżetu na tyle dużego, aby siatkarki nadal występowały w rozgrywkach szczebla centralnego. – Nie jest tajemnicą, że prowadzenie klubu występującego w II lidze piłki siatkowej z małego miasta generuje wydatki niejednokrotnie ciężkie do pokrycia z budżetu, który kształtuje się w znacznej mierze ze środków pozyskanych z gminy. Bolączką jest fakt, iż w miastach takich jak Mogilno ciężko znaleźć sponsora, który zapewniłby stabilizację finansową i tworzył w głównej mierze budżet klubu. Tym bardziej docenić trzeba firmy i przedsiębiorstwa, które w chwili obecnej wykazują się chęcią jakiejkolwiek formy sponsorowania klubów, a tym samym promowania sportu i aktywnego spędzania wolnego czasu.

Muszę przyznać, że kondycja finansowa nie jest w idealnym stanie – mówi wiceprezes Adamski. – Powodem takiej sytuacji jest fakt, iż utrzymanie zespołu w drugiej lidze generuje duże wydatki w porównaniu z budżetem na rok 2011. Z czystym sumieniem mogę jednak powiedzieć, że klub w chwili obecnej nie posiada żadnych zaległości finansowych – dodaje. – Problemy z jakimi boryka się klub nie zagrożą w starcie drużyny w kolejnym sezonie w II lidze, która to jest niejako priorytetem naszego klubu, a w której o utrzymanie tak dzielnie walczyły nasze zawodniczki do ostatniego wygranego meczu z zespołem PTPS II Piła w fazie play-out. Problemy te mogą jedynie sprawić, że będziemy musieli na każdym kroku szukać usilnie oszczędności, aby dotrwać do końca roku z pozostałą częścią budżetu. Muszę jednak zapewnić, że zarząd podejmuje w chwili obecnej wszystkie możliwe starania mające na celu znalezienie sponsora na przyszły sezon, który rozwiązałby powstały problem.Nie wiadomo jeszcze, jakim składem zagrają sokolanki w II lidze w przyszłym sezonie. – Zarząd jest w tej chwili przed rozmowami zarówno z trenerem, jak i z zawodniczkami. Mogę jedynie zdradzić, że Krzysztof Petrowski najprawdopodobniej nadal będzie pełnił funkcję trenera pierwszego zespołu – mówi Wacław Adamski.

Siatkówka w Mogilnie wciąż cieszy się sporym zainteresowaniem, ale na mecze II-ligowego zespołu nie przychodzi już tylu kibiców, ilu bywało jeszcze kilka lat temu. Głównym powodem wydaje się być mała liczba wychowanek klubu grających w zespole seniorek Sokoła. – Chcąc występować w II lidze, nasz klub jest w chwili obecnej niejako zmuszony do tworzenia zespołu składającego się w większości z zawodniczek spoza Mogilna – z przyczyn czysto sportowych, a więc umiejętności niezbędnych do gry na tym szczeblu rozgrywek. Życzyłbym sobie, żeby w najbliższych latach systematycznie zwiększała się liczba dziewczyn z Mogilna trenująca i grająca w pierwszym zespole. Moje życzenie może zostać zrealizowane, a to za sprawą rzetelnej pracy jaką wykonują trenerzy naszych drużyn młodzieżowych oraz bardzo obiecujących wyników jakie z nimi osiągają – kończy młody wiceprezes Sokoła Mogilno.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved