Strona Główna > Aktualności > inne > Siatkarze ŁKS Głuchych Inwemer mistrzami Polski po raz drugi

Siatkarze ŁKS Głuchych Inwemer mistrzami Polski po raz drugi

Od 1 do 3 kwietnia w Raciborzu niesłyszący siatkarze rozgrywali turniej o puchar przechodni mistrzostw Polski oraz puchary Prezydenta miasta Raciborza i Starosty powiatu raciborskiego. Wygrał zespół Łódzkiego Klubu Sportowego Głuchych.

Po raz drugi z rzędu tytuł mistrzowski wywalczyli siatkarze Łódzkiego Klubu Sportowego Głuchych Inwemer, pokonując w finale zdobywców Pucharu Polski Niesłyszących, zawodników Warmig TEWES-BIS Olsztyn. W turnieju rywalizowało sześć klubów: Odra Racibórz, Radomig Radom, Res-gest Rzeszów, Spartan Lublin, Warmig TEWES-BIS Olsztyn i ŁKSG Inwemer.

Fazę grupową rozgrywek wyraźnie zdominowali reprezentanci Olsztyna i Łodzi, wygrywając wszystkie mecze bez straty seta. Spotkania półfinałowe przyniosły kibicom, którzy licznie przybyli do pięknie odremontowanej hali RAFAKO, znacznie więcej emocji. Zwłaszcza mecz ŁKSG Inwemer ze Spartanem Lublin, w którym po wyrównanej walce o każdą piłkę lublinianie ulegli łodzianom w trzech setach. W drugim półfinale Warmig TEWES-BIS Olsztyn pokonał gospodarzy Odrę Racibórz również 3-0. W finale spotkali się finaliści poprzednich mistrzostw Polski. Ostatnie starcie tych drużyn było widowiskiem raczej jednostronnym. W półfinale turnieju o Puchar Polski, w listopadzie ubiegłego roku, w Olsztynie gospodarze dość szybko uporali się z łódzkim zespołem, wygrywając w trzech setach.

Tym razem zespoły zgotowały kibicom widowisko godne finału mistrzostw Polski. Już w pierwszych akcjach widać było, że zawodnicy dobrze przepracowali okres przygotowawczy do turnieju (siatkarze zarówno Łodzi, jak i Olsztyna szlifują umiejętności w rozgrywkach lig amatorskich, zespół ŁKSG wspierany przez firmę Inwemer zadebiutował w tym sezonie w Łódzkiej Amatorskiej Lidze Siatkówki). Dwa pierwsze sety rozstrzygnęli na swoją korzyść łodzianie, ale w dwóch następnych olsztynianie pokazali charakter i świetną grę zespołową. Na szczęście dla ŁKSG Inwemer nie sprawdziła się maksyma „kto nie wygrywa 3-0…” Po niezwykle wyrównanej walce o każdy punkt w piątym secie i po ponad dwóch godzinach zmagań siatkarze Łódzkiego Klubu Sportowego Głuchych Inwemer mogli cieszyć się ze zdobycia tytułu Mistrza Polski 2011.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany przyjmujący ŁKSG Inwemer Artur Langos, a powołanie do kadry narodowej na majowe mistrzostwa Europy w Turcji (Antalya, 11-21 maja) otrzymali Andrzej Wiśniewski i Tomasz Miśkiewicz (obaj ŁKSG).

Mistrz Polski 2011 – ŁKSG Inwemer wystąpił w składzie: Wiśniewski Andrzej – kapitan, Miśkiewicz Tomasz, Miśkiewicz Jakub, Langos Artur, Samsel Wiesław, Szarowolec Tomasz, Abramiec Rafał, Ludziejewski Wojciech, Puszczyński Dawid, Pieńkowski Marcin – trener, Włodarczyk Tomasz – kierownik klubu.

Łódź – Olsztyn 3:2

Następne zawody, Puchar Polski Niesłyszących, odbędą się w Rzeszowie, w listopadzie 2011.